Charles Nwaogu próbuje sił w nowej branży. Były król strzelców I ligi wkracza na rynek disco polo [AUDIO]

Charles Nwaogu próbuje sił w nowej branży. Były król strzelców I ligi wkracza na rynek disco polo [AUDIO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Charles Nwaogu nie zrobi już wielkiej kariery piłkarskiej w Polsce, dlatego postanowił spróbować zaistnieć w branży muzycznej i opublikował w sieci swoją pierwszą piosenką - „Moja Laska”.

Środkowy napastnik zapowiadał się kiedyś na bardzo obiecującego zawodnika.

Swoją przygodę z futbolem w naszym kraju rozpoczął w młodzieżowym zespole Polonii Warszawa. Dość szybko został w nim dostrzeżony przez Leszka Ojrzyńskiego, który sprowadził 16-latka do prowadzonego wówczas przez siebie pierwszoligowego Znicza Pruszków, gdzie w sezonie 2007/2008 pełnił funkcję zmiennika między innymi Roberta Lewandowskiego.

Kariera Nigeryjczyka nabrała większego rozpędu po jego przeprowadzce do Odry Opole i następnie Floty Świnoujście. W drugim z wymienionych zespołów prezentował się wyśmienicie w trakcie rozgrywek 2009/2010, które zakończył z tytułem króla strzelców z dorobkiem 20 strzelonych bramek w 31 rozegranych meczach. Niewiele również brakowało do tego, aby razem z drużyną świętował wywalczenie awansu do Ekstraklasy. Niestety Flocie zabrakło finalnie trzech punktów do wyprzedzenia drugiego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Znakomity sezon w wykonaniu napastnika został dostrzeżony przez skautów z zagranicy, co w efekcie doprowadziło do jego transferu do Energie Cottbus. W niemieckim klubie kompletnie się jednak pogubił i po zaledwie kilku miesiącach wrócił do Polski. Otrzymał angaż w Arce Gdynia, ale w niej nie wiodło mu się najlepiej, dlatego wrócił do Floty.

W zespole ze Świnoujścia odbudował się na tyle, że przypomniał sobie o nim Leszek Ojrzyński, który ściągnął go na zasadzie wypożyczenia do ekstraklasowego wówczas Podbeskidzia Bielsko-Biała. Charles Nwaogu rozegrał w tym klubie zaledwie trzy mecze i przed startem kolejnych rozgrywek wrócił na poziom pierwszoligowy.

Wówczas Nigeryjczyk zdał sobie sprawę, że nie zrobi już wielkiej kariery i częściej zaczął korzystać z życia, co w efekcie sprawiło, że teraz gra w niższych klasach rozgrywkowych (Żyrardowianka Żyrardów, Gryf Kamień Pomorski, Świt Skolwin, Hutnik Szczecin). Obecnie broni barw czwartoligowej Sparty Węgorzyno, która zamyka stawkę w grupie zachodniopomorskiej po rundzie jesiennej.

29-latek, posiadający także polskie obywatelstwo po wzięciu ślubu z Polką, ma z tego powodu dużo więcej wolnego czasu i postanowił go spożytkować na nagranie piosenki disco polo. Niewykluczone, że teraz poświęci się zaangażowaniu w branżę muzyczną. Ma szansę na osiągnięcie w niej sukcesu? Wszystko zależy od gustu fanów tego gatunku.

Poniżej prezentujemy debiutancką piosenkę napastnika pod tytułem „Moja Laska”. Wkrótce ma do niej pojawić się także teledysk.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dawidowicz dołączy do Klimali?! Dawidowicz dołączy do Klimali?! Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Glik chce odejść z AS Monaco Glik chce odejść z AS Monaco Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy