Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues”

Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” fot. Chelsea
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Frank Lampard wypowiedział się na temat włączenia Petra Čecha do kadry Chelsea na rozgrywki Premier League.

Ruch Lamparda był zaskoczeniem dla wielu kibiców. Čech zakończył bowiem karierę zawodniczą w zeszłym roku. Od tamtej pory 38-latek sprawuje na Stamford Bridge stanowisko doradcze.

- Petr od jakiegoś czasu trenuje z bramkarzami. Jest w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej i wciąż stosunkowo młody.

- Mieliśmy miejsce w składzie i skorzystaliśmy z tego. Ten rok jest inny niż wszystkie ze względu na koronawirusa, jego wpływ na kształt kadr drużyn i izolację. Petr będzie wykonywał swoją codzienną pracę, a skorzystamy z niego wtedy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

- Nie potrafię powiedzieć, czy pojawi się na murawie, czy nie. To będzie zależało od sytuacji z koronawirusem i tego, kto będzie poddawany kwarantannie. Bez dłuższego zastanawiania się uznałem, że warto włączyć go do kadry. To może tylko pomóc drużynie i innym bramkarzom. Mówimy w końcu o jednym z najlepszych golkiperów naszych czasów.

- Nie planowałem tego i nie spodziewałem się takiego ruchu. Ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co dzieje się w ostatnich miesiącach na świecie - przyznał Lampard zapytany o Čecha.

W przeszłości bramkarz rozegrał 494 mecze w barwach Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy