Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues”

Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” fot. Chelsea
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Frank Lampard wypowiedział się na temat włączenia Petra Čecha do kadry Chelsea na rozgrywki Premier League.

Ruch Lamparda był zaskoczeniem dla wielu kibiców. Čech zakończył bowiem karierę zawodniczą w zeszłym roku. Od tamtej pory 38-latek sprawuje na Stamford Bridge stanowisko doradcze.

- Petr od jakiegoś czasu trenuje z bramkarzami. Jest w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej i wciąż stosunkowo młody.

- Mieliśmy miejsce w składzie i skorzystaliśmy z tego. Ten rok jest inny niż wszystkie ze względu na koronawirusa, jego wpływ na kształt kadr drużyn i izolację. Petr będzie wykonywał swoją codzienną pracę, a skorzystamy z niego wtedy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

- Nie potrafię powiedzieć, czy pojawi się na murawie, czy nie. To będzie zależało od sytuacji z koronawirusem i tego, kto będzie poddawany kwarantannie. Bez dłuższego zastanawiania się uznałem, że warto włączyć go do kadry. To może tylko pomóc drużynie i innym bramkarzom. Mówimy w końcu o jednym z najlepszych golkiperów naszych czasów.

- Nie planowałem tego i nie spodziewałem się takiego ruchu. Ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co dzieje się w ostatnich miesiącach na świecie - przyznał Lampard zapytany o Čecha.

W przeszłości bramkarz rozegrał 494 mecze w barwach Chelsea.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy