Chelsea nie odpuszcza walki o Davida Alabę

Chelsea nie odpuszcza walki o Davida Alabę fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ESPN

David Alaba to jeden z głównych celów transferowych Chelsea na lato - podaje stacja „ESPN”.

Austriak nie przedłużył swojej umowy z Bayernem Monachium, co oznacza, że od stycznia w pełni legalnie będzie on mógł negocjować warunki współpracy z dowolnym klubem. 28-latek ponoć preferuje transfer do Realu Madryt, ale „Królewscy” wciąż nie wiedzą, jakimi środkami będą mogli operować za niespełna miesiąc.

Takich problemów nie ma Chelsea, która latem zaszalała i wydała krocie na wzmocnienia. Teraz „The Blues” chcą wykorzystać wielką okazję do zakontraktowania doświadczonego obrońcy, nawet jeśli jego oczekiwania finansowe są bardzo wysokie.

Jak donosi stacja „ESPN”, David Alaba żąda pensji na poziomie ponad 175 tysięcy funtów tygodniowo, co sytuowałoby go wśród najlepiej zarabiających graczy na Stamford Bridge. Nie możemy jednak zapominać, że jego kontrakt wygasa i będzie on dostępny na zasadzie wolnego transferu, a to równoważy potencjalne koszty

Według powyższego źródła przedstawiciel Premier League poprosił Piniego Zahaviego o przekazywanie na bieżąco informacji dotyczących sytuacji jego klienta. Frank Lampard zamierza bowiem wzmocnić defensywę, a etatowy reprezentant Austrii, który może pokryć aż trzy pozycje (stopera, lewego obrońcy i środkowego pomocnika), wydaje się idealnym kandydatem.

Alaba stanowi doskonałą alternatywę dla Declana Rice’a, którego West Ham United wycenia na 80 milionów funtów, a odmienna sytuacja obu graczy może sprawić, że to piłkarz Bayernu Monachium ostatecznie padnie łupem „The Blues”.

Latem lub jeszcze zimą na Stamford Bridge planowane są czystki, które mają dosięgnąć Antonio Rüdigera, Marcosa Alonso oraz Emersona Palmeriego. To dobry grunt pod angaż bohatera 15 występów okraszonych golem i asystą w trwającym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy