Chelsea przechytrzona przez OGC Nice?! Francuzi bliżsi transferu utalentowanego pomocnika

Chelsea przechytrzona przez OGC Nice?! Francuzi bliżsi transferu utalentowanego pomocnika fot. Willy Barton / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

OGC Nice wysunęło się na prowadzenie w walce o pozyskanie Cesare Casadeiego z Interu Mediolan. O młodego pomocnika zabiega także Chelsea.

Młodzieżowy reprezentant Włoch miał znaleźć się w części rozliczenia za transfer Bremera z Torino. Przechwycenie brazylijskiego defensora przez Juventus sprawiło, że jednocześnie przeprowadzka 19-letniego zawodnika do „Byków” stała się niemożliwa.

W ten sposób przed wychowankiem „Nerazzurrich” otworzyły się nowe opcje. Jedna z nich zakłada nawet zaliczenie hitowej przeprowadzki do Chelsea.

W mediach panuje duże przekonanie o prowadzonych zaawansowanych rozmowach przez „The Blues” z Interem Mediolan w sprawie ustalenia warunków przenosin Cesare Casadeiego.

Aktualny wicemistrz Włoch nie pali się specjalnie do sprzedaży pomocnika londyńczykom, ponieważ straciliby w ten sposób z oczu utalentowanego piłkarza.

Z tego też powodu powoli na czoło wyścigu o względy 19-latka ma wysuwać się OGC Nice.

Santi Aouna przekonuje, że francuski zespół jest skłonny nabyć tymczasowe prawo do korzystania z usług utalentowanego gracza za cztery miliony euro i zawrzeć w umowie opcję wykupu za 15 milionów euro, co przebijałoby ofertę Chelsea.

Jednocześnie ekipa z Ligue 1 nie zamyka się na umieszczenie w kontrakcie zapisu umożliwiającego Interowi Mediolan odkupienie Casadeiego.

„Nerazzurri” chcieliby ustalić wysokość klauzuli w granicach 35-40 milionów euro, co na dzień dzisiejszy mogłoby doprowadzić do ustanowienia rekordu sprzedażowego OGC Nice. Obecnie pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Jean Michaël Seri (30 milionów euro).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy