Chelsea przechytrzona przez OGC Nice?! Francuzi bliżsi transferu utalentowanego pomocnika

Chelsea przechytrzona przez OGC Nice?! Francuzi bliżsi transferu utalentowanego pomocnika fot. Willy Barton / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

OGC Nice wysunęło się na prowadzenie w walce o pozyskanie Cesare Casadeiego z Interu Mediolan. O młodego pomocnika zabiega także Chelsea.

Młodzieżowy reprezentant Włoch miał znaleźć się w części rozliczenia za transfer Bremera z Torino. Przechwycenie brazylijskiego defensora przez Juventus sprawiło, że jednocześnie przeprowadzka 19-letniego zawodnika do „Byków” stała się niemożliwa.

W ten sposób przed wychowankiem „Nerazzurrich” otworzyły się nowe opcje. Jedna z nich zakłada nawet zaliczenie hitowej przeprowadzki do Chelsea.

W mediach panuje duże przekonanie o prowadzonych zaawansowanych rozmowach przez „The Blues” z Interem Mediolan w sprawie ustalenia warunków przenosin Cesare Casadeiego.

Aktualny wicemistrz Włoch nie pali się specjalnie do sprzedaży pomocnika londyńczykom, ponieważ straciliby w ten sposób z oczu utalentowanego piłkarza.

Z tego też powodu powoli na czoło wyścigu o względy 19-latka ma wysuwać się OGC Nice.

Santi Aouna przekonuje, że francuski zespół jest skłonny nabyć tymczasowe prawo do korzystania z usług utalentowanego gracza za cztery miliony euro i zawrzeć w umowie opcję wykupu za 15 milionów euro, co przebijałoby ofertę Chelsea.

Jednocześnie ekipa z Ligue 1 nie zamyka się na umieszczenie w kontrakcie zapisu umożliwiającego Interowi Mediolan odkupienie Casadeiego.

„Nerazzurri” chcieliby ustalić wysokość klauzuli w granicach 35-40 milionów euro, co na dzień dzisiejszy mogłoby doprowadzić do ustanowienia rekordu sprzedażowego OGC Nice. Obecnie pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Jean Michaël Seri (30 milionów euro).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy