Chelsea pytała o TEGO napastnika niedługo przed zamknięciem okienka. Zaskakujący wybór

Chelsea pytała o TEGO napastnika niedługo przed zamknięciem okienka. Zaskakujący wybór fot. Hanafi Latif / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: TheAthletic

Pod koniec letniego okna transferowego Chelsea dążyła do pozyskania Taiwo Awoniyi'ego z Nottingham Forest – czytamy w raporcie TheAthletic.com.

Jak dowiadujemy się z tego źródła „The Blues” desperacko poszukiwali do zespołu nowego gracza środka ataku, który mógłby stanowić alternatywę dla Nicolasa Jacksona. Na liście życzeń znalazł się między innymi Nigeryjczyk, który w zeszłym sezonie do ostatnich kolejek walczył o utrzymanie w barwach „Tricky Trees”.

Do pierwszego i, jak się potem okazało, ostatniego podejścia londyńczyków miało dojść na 48 godzin przed zakończeniem okresu transferowego. Nottingham nie zdążyło dobrze zaznajomić się z propozycją nadawcy, bo z góry zarządcy oznajmili, że 26-latek – autor 14 trafień i asysty w 34 występach od przeprowadzki z Unionu Berlin – nie jest na sprzedaż.

Może sprawa nabrałaby rumieńców, gdyby udało się zatrzymać w drużynie Brennana Johnsona. Szybki i zwinny skrzydłowy zasilił Tottenham, przechodząc za 55 milionów euro. To absolutny rekord sprzedażowy dwukrotnego zdobywcy Pucharu Europy, z trzykrotną przebitką w porównaniu do Britta Assombalongi oddanego do Middlesbrough w sezonie 2017/2018.

Dyrektorzy Nottingham nie chcieli ogołacać Steve'a Coopera ze wszystkich najlepszych opcji w ofensywie.

Koniec końców londyńczykom nie udało się nikogo znaleźć na newralgiczną pozycję. Teraz muszą czekać do Nowego Roku, kiedy okienko ponownie się otworzy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy