Chelsea ruszy latem z transferową ofensywą. Na początek José Gayà!

Chelsea ruszy latem z transferową ofensywą. Na początek José Gayà!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Talk Sport

Przedstawiciele Chelsea zamierzają w ekspresowym tempie nadrobić stracony czas wynikający z nałożonego na klub zakazu transferowego i planują latem dokonać kilku wartościowych wzmocnień.

„The Blues” zostali ukarani przez FIFA zakazem rejestrowania zawodników za błędy popełnione przy finalizacji transakcji z udziałem nieletnich piłkarzy i dopiero latem będą mogli pozyskać nowych piłkarzy.

Władze klubu wciąż mają nadzieję na to, że ten okres zostanie nieco skrócony i już zimą wrócą na rynek transferowy, o ile spodziewany werdykt w ich sprawie wyda Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie. To nie jest jeszcze jednak pewne, dlatego Chelsea na razie z optymizmem podchodzi do swoich planów na wzmocnienie drużyny po zakończeniu trwających rozgrywek.

Według informacji przekazanych przez „Talk Sport”, jednym z priorytetów przedstawicieli ekipy ze Stamford Bridge jest wzmocnienie linii defensywnej, która już od pewnego czasu nie stanowi muru nie do przejścia dla przeciwników londyńskiego klubu.

Wspomniane źródło przekonuje, że piłkarzem mogącym wzmocnić latem obronę Chelsea jest José Gayà z Valencii. 23-latek zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy na poziomie LaLigi i między innymi dzięki temu dostąpił już zaszczytu zaliczenia sześciu gier w reprezentacji Hiszpanii.

Przedstawiciele popularnych „Nietoperzy” są świadomi rosnącego zainteresowania ich graczem, dlatego w maju ubiegłego roku przedłużyli z nim umowę do końca czerwca 2023 roku i zawarli w niej klauzulę wykupu opiewającą na 100 milionów euro.

„The Blues” nie zdecydują się najprawdopodobniej na wydanie aż takiej sumy na defensora, ale z pewnością podejmą negocjacje z ekipą z Estadio Mestalla i będą liczyć na to, że chęć przeprowadzki do Premier League wyrazi sam zawodnik, który może zdecydować się na taki krok po ostatnich i nadchodzących zawirowaniach mających miejsce w klubie

José Gayà jest wychowankiem Valencii i do tej pory rozegrał 197 spotkań w jej barwach, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował 21 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy