Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu

Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu fot. felipequeiroz / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Sankcje nałożone na Romana Abramowicza przez rząd Wielkiej Brytanii i uderzające wprost w Chelsea sprawiają, że poszczególni piłkarze londyńskiego klubu rozpoczęli badanie możliwości przedwczesnego zakończenia współpracy z obecnym pracodawcą - uważa „The Telegraph”.

„The Blues” znaleźli się w bardzo kłopotliwej sytuacji z uwagi na fakt, że rosyjskiemu właścicielowi nie udało się w porę pozbyć większościowego pakietu akcji w zespole przed nałożeniem na niego szeregu sankcji za powiązania z prezydentem Władimirem Putinem.

W efekcie utytułowany klub może w niedalekim czasie znaleźć się na skraju bankructwa. Zapobiec temu może tylko i wyłącznie zniesienie części restrykcji nałożonych na Romana Abramowicza lub wydanie zgody na zablokowaną obecne sprzedaż drużyny pod pewnymi warunkami.

Najbardziej prawdopodobny do zrealizowania wydaje się ten drugi scenariusz, ale musi on stosunkowo szybko zacząć wchodzić w życie, ponieważ problemy Chelsea zaczną się wkrótce potęgować, co pokazuje między innymi informacja przekazana przez „The Telegraph”, że poszczególni zawodnicy zaczęli badać szanse na odejście.

Ich zachowanie jest spowodowane zablokowaniem kart kredytowych klubu i wątpliwościami sponsorów co do dalszej współpracy. Angielski klub dziś dysponuje tylko 17 milionami funtów, a te nie wystarczą nawet na pokrycie miesięcznych pensji zawodników, bo ci inkasują łącznie 28 milionów funtów.

***

Chelsea: Three zawiesza sponsorowanie klubu i chce usunięcia loga z koszulek [OFICJALNIE]

Chelsea: Thomas Tuchel nie zamierza opuszczać klubu. „Dopóki mamy wystarczającą liczbę koszulek i paliwo w autobusie, będziemy walczyć”

Chelsea z narastającym kryzysem. Drugi duży sponsor myśli o wypowiedzeniu umowy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy