Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu

Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu fot. felipequeiroz / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Sankcje nałożone na Romana Abramowicza przez rząd Wielkiej Brytanii i uderzające wprost w Chelsea sprawiają, że poszczególni piłkarze londyńskiego klubu rozpoczęli badanie możliwości przedwczesnego zakończenia współpracy z obecnym pracodawcą - uważa „The Telegraph”.

„The Blues” znaleźli się w bardzo kłopotliwej sytuacji z uwagi na fakt, że rosyjskiemu właścicielowi nie udało się w porę pozbyć większościowego pakietu akcji w zespole przed nałożeniem na niego szeregu sankcji za powiązania z prezydentem Władimirem Putinem.

W efekcie utytułowany klub może w niedalekim czasie znaleźć się na skraju bankructwa. Zapobiec temu może tylko i wyłącznie zniesienie części restrykcji nałożonych na Romana Abramowicza lub wydanie zgody na zablokowaną obecne sprzedaż drużyny pod pewnymi warunkami.

Najbardziej prawdopodobny do zrealizowania wydaje się ten drugi scenariusz, ale musi on stosunkowo szybko zacząć wchodzić w życie, ponieważ problemy Chelsea zaczną się wkrótce potęgować, co pokazuje między innymi informacja przekazana przez „The Telegraph”, że poszczególni zawodnicy zaczęli badać szanse na odejście.

Ich zachowanie jest spowodowane zablokowaniem kart kredytowych klubu i wątpliwościami sponsorów co do dalszej współpracy. Angielski klub dziś dysponuje tylko 17 milionami funtów, a te nie wystarczą nawet na pokrycie miesięcznych pensji zawodników, bo ci inkasują łącznie 28 milionów funtów.

***

Chelsea: Three zawiesza sponsorowanie klubu i chce usunięcia loga z koszulek [OFICJALNIE]

Chelsea: Thomas Tuchel nie zamierza opuszczać klubu. „Dopóki mamy wystarczającą liczbę koszulek i paliwo w autobusie, będziemy walczyć”

Chelsea z narastającym kryzysem. Drugi duży sponsor myśli o wypowiedzeniu umowy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy