Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu

Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu fot. felipequeiroz / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Sankcje nałożone na Romana Abramowicza przez rząd Wielkiej Brytanii i uderzające wprost w Chelsea sprawiają, że poszczególni piłkarze londyńskiego klubu rozpoczęli badanie możliwości przedwczesnego zakończenia współpracy z obecnym pracodawcą - uważa „The Telegraph”.

„The Blues” znaleźli się w bardzo kłopotliwej sytuacji z uwagi na fakt, że rosyjskiemu właścicielowi nie udało się w porę pozbyć większościowego pakietu akcji w zespole przed nałożeniem na niego szeregu sankcji za powiązania z prezydentem Władimirem Putinem.

W efekcie utytułowany klub może w niedalekim czasie znaleźć się na skraju bankructwa. Zapobiec temu może tylko i wyłącznie zniesienie części restrykcji nałożonych na Romana Abramowicza lub wydanie zgody na zablokowaną obecne sprzedaż drużyny pod pewnymi warunkami.

Najbardziej prawdopodobny do zrealizowania wydaje się ten drugi scenariusz, ale musi on stosunkowo szybko zacząć wchodzić w życie, ponieważ problemy Chelsea zaczną się wkrótce potęgować, co pokazuje między innymi informacja przekazana przez „The Telegraph”, że poszczególni zawodnicy zaczęli badać szanse na odejście.

Ich zachowanie jest spowodowane zablokowaniem kart kredytowych klubu i wątpliwościami sponsorów co do dalszej współpracy. Angielski klub dziś dysponuje tylko 17 milionami funtów, a te nie wystarczą nawet na pokrycie miesięcznych pensji zawodników, bo ci inkasują łącznie 28 milionów funtów.

***

Chelsea: Three zawiesza sponsorowanie klubu i chce usunięcia loga z koszulek [OFICJALNIE]

Chelsea: Thomas Tuchel nie zamierza opuszczać klubu. „Dopóki mamy wystarczającą liczbę koszulek i paliwo w autobusie, będziemy walczyć”

Chelsea z narastającym kryzysem. Drugi duży sponsor myśli o wypowiedzeniu umowy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy