Chelsea walczy o hitowe wzmocnienia. Pierwsze oferty

Chelsea walczy o hitowe wzmocnienia. Pierwsze oferty
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Premium Sport | Alfredo Pedullà

Chelsea złożyła pierwszą ofertę za Gonzalo Higuaína i Daniele Ruganiego.

Maurizio Sarri nie próżnuje i po tym jak został oficjalnie nowym menedżerem „The Blues”, stara się jak najszybciej wzmocnić zespół. Okno transferowe w Anglii dobiega końca znacznie wcześniej, dlatego ekipa ze Stamford Bridge walczy z czasem, by spełnić oczekiwania szkoleniowca. Na ten moment priorytetem jest sprowadzenie duetu z Juventusu.

Na temat podwójnej operacji media we Włoszech i w Anglii rozpisują się od kilku tygodni, a zdaniem „Premium Sport” strony po wstępnych rozmowach zaczęły przechodzić do konkretów. Chelsea wysłała pierwszą ofertę za dwójkę graczy, a ta opiewa na łącznie 90 milionów euro. Taka suma jest jednak zbyt niska, by przekonać działaczy mistrzów Włoch i propozycja została odrzucona.

„Juve” wciąż obstaje przy wycenie, podawanej w prasie już wcześniej. Obrońca jest wart co najmniej 40 milionów euro, ale pojawiały się też informacje, jakoby „Stara Dama” żądała o 10 milionów więcej. Z kolei Argentyńczyk został wyceniony na 60 milionów. To oznacza, że londyńczycy muszą sięgnąć znacznie głębiej do kieszeni, ponieważ łączny koszt transakcji może wynieść około 110 milionów euro.

Znany włoski dziennikarz Alfredo Pedullà informuje, że istotną rolę w negocjacjach odgrywa pośrednik Fali Ramadani. Teraz strony czekają na jego powrót z Niemiec, gdzie agent pomaga przy finalizacji transferu Ante Rebicia z Eintrachtu Frankfurt do Bayernu. Gdy Ramadani pojawi się z powrotem w Mediolanie, rozmowy będą kontynuowane.

Higuaín na razie wypoczywa na wakacjach po Mistrzostwach Świata, dlatego zostawił całą sprawę swoich przedstawicielom. Na pośpiechu znacznie bardziej zależy Ruganiemu, który w obliczu potencjalnego transferu chciałby rozwiązać tę kwestię jak najszybciej, by uniknąć kłopotliwego wyjazdu do USA z Juventusem, który utrudniłby dołączenie do nowych kolegów.

„Bianconeri” nie są w pełni przekonani co do sprzedaży 23-latka, ponieważ wciąż widzą w nim ważne ogniowo zespołu w przyszłości. Dlatego też Chelsea musi się bardziej postarać, by skłonić turyńczyków do sprzedaży gracza. W przypadku napastnika rozchodzi się głównie o pieniądze - „Juve” jest gotowe go oddać, ale chce odzyskać znaczną część wydanej na niego dwa lata temu kwoty. Strony jednak prężnie działają, a między innymi „Daily Mail” wciąż przekonuje, że transfery są bliskie realizacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy