Christian Eriksen blisko powrotu na boisko. Decydujące badania przed transferem

Christian Eriksen blisko powrotu na boisko. Decydujące badania przed transferem fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TheAthletic.com

Christian Eriksen porozumiał się z Brentfordem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Powodzenie całej operacji zależy jednak od wyników szczegółowych badań, w tym tych związanych ze stanem serca zawodnika - TheAthletic.com.

Duńczyk 12 czerwca podczas meczu EURO 2020 stracił przytomność. Jak się okazało, doszło u niego zatrzymania akcji serca.

Lekarze postanowili wszczepić 29-latkowi rozrusznik, co uniemożliwiło mu potem dalsze występy w Interze Mediolan. Efektem tego było rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Ofensywny pomocnik w międzyczasie wznowił treningi i zapowiedział, że jego celem jest gra na mundialu w Katarze. Ten fakt sprawił, ze agent zawodnika z wielką intensywnością zaczął szukać mu klubu w takim kraju, który zezwala na występy z kardiowerterem-defibrylatorem.

Do grona takowych należy Anglia, dlatego wobec zainteresowania Brentfordu, strony przystąpiły do rozmów. Według TheAthletic.com porozumienie zostało już wypracowane. Dotyczy ono współpracy do 30 czerwca z opcją jej przedłużenia i jak zaznacza portal, pensja gracza mieści się w dotychczasowej drabince płacowej klubu.

Aby wolny transfer stał się faktem, „zielone światło” muszą dać Angielski Związek Piłki Nożnej oraz władze Premier League. W tym celu konieczne jest dostarczenie szczegółowych badań.

„Pszczoły” zamierzają poddać Christiana Eriksena skrupulatnym testom medycznym, z głównym naciskiem na badania kardiologiczne. Jeśli wypadną one pomyślnie, 109-krotny reprezentant Danii będzie mógł wrócić do gry.

Autor ośmiu goli i trzech asyst w barwach „Nerazzurrich” już miał okazję występować w Premier League, kiedy to był związany z Tottenhamem Hotspur. Wówczas opuszczał londyńską ekipę jako jedna z jej największych gwiazd.

Chociaż okno transferowe zamyka się 31 stycznia, wobec braku przynależności klubowej piłkarza cała operacja może zostać sfinalizowana już po tym terminie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy