Christian Eriksen wkrótce zdecyduje o przyszłości

Christian Eriksen wkrótce zdecyduje o przyszłości fot. Mark D Fuller/Focus Images/MB Media/PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: The Times

Brentford cieszy się z dyspozycji, jaką po przybyciu prezentuje Christian Eriksen. Angielski klub zaczął już pracę nad podpisaniem nowego kontraktu z reprezentantem Danii – donosi „The Times”.

Chwile grozy, jakie środowisko piłkarskie przeżyło w trakcie zeszłorocznych Mistrzostw Europy, są już za nami. Po kilku miesiącach absencji Christian Eriksen mierzył się z zamiarem powrotu na boisko, czego nie mógł mu zapewnić Inter Mediolan. Wpłynęły na to przepisy obowiązujące w rozgrywkach Serie A, które zakazują gry zawodnikom z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem.

Wówczas do akcji włączyło się Brentford. Obie strony zdecydowały się w styczniu na podpisanie kontraktu obowiązującego do końca obecnego sezonu, tak by nie doprowadzić do niepotrzebnego ryzyka.

Od początku 2022 roku 30-latek zagrał w trzech spotkaniach na poziomie Premier League, a w jednym z nich zaliczył asystę, co znacząco pomogło jego drużynie osiągnąć korzystny rezultat.

Sztab szkoleniowy oraz koledzy z zespołu chwalą sobie obecność Eriksena zarówno na boisku, jak i w szatni. Na tyle, że władze już teraz rozpoczęły pracę nad przedłużeniem kontraktu ze środkowym pomocnikiem.

Brentford musi się na tyle śpieszyć, że rosnąca forma Eriksena może przyciągnąć zdecydowanie większe kluby, więc warto byłoby sobie zabezpieczyć jego usługi zdecydowanie wcześniej, niż w czerwcu. Dobrym momentem na sformalizowanie rozmów powinien być ten, gdy beniaminek zapewni sobie utrzymanie w Premier League. Obecnie ma on osiem punktów przewagi nad strefą spadkową, ale nawet trzy spotkania więcej rozegrane od bezpośrednich rywali w tej walce.

W minionych dniach Eriksen zaliczył także głośny powrót do reprezentacji Danii. Swoje pierwsze spotkanie po ponad dziewięciomiesięcznej przerwie przypieczętował zdobyciem bramki w przegranej towarzyskiej rywalizacji z kadrą Holandii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy