CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie

CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najwyżej wycenianych młodych zawodników występujących w Europie.

Statystycy wzięli pod uwagę piłkarzy urodzonych w 2000 roku i później, którzy grają w pięciu topowych europejskich ligach. Zawodnicy zostali wycenieni w oparciu o algorytm CIES.

Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad resztą stawki zajmuje Jadon Sancho. Skrzydłowy Borussii Dortmund jest wyceniany na 198,5 miliona euro. Anglik wyprzedził Erlinga Brauta Hålanda, a więc swojego klubowego kolegę. Przy Norwegu widnieje kwota 101 milionów euro. Na kolejnych lokatach sklasyfikowano dwóch graczy Realu Madryt - Rodrygo (88,9 miliona) oraz Viníciusa Júniora (73,9 miliona).

W sumie dziewięciu piłkarzy wycenia się na ponad 50 milionów euro. W grupie +30 milionów jest z kolei 17 zawodników.

Na liście znalazł się jeden Polak - Sebastian Walukiewicz. CIES wycenia obrońcę Cagliari na nieco ponad 10 milionów euro.

50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie według CIES:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy