CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie

CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najwyżej wycenianych młodych zawodników występujących w Europie.

Statystycy wzięli pod uwagę piłkarzy urodzonych w 2000 roku i później, którzy grają w pięciu topowych europejskich ligach. Zawodnicy zostali wycenieni w oparciu o algorytm CIES.

Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad resztą stawki zajmuje Jadon Sancho. Skrzydłowy Borussii Dortmund jest wyceniany na 198,5 miliona euro. Anglik wyprzedził Erlinga Brauta Hålanda, a więc swojego klubowego kolegę. Przy Norwegu widnieje kwota 101 milionów euro. Na kolejnych lokatach sklasyfikowano dwóch graczy Realu Madryt - Rodrygo (88,9 miliona) oraz Viníciusa Júniora (73,9 miliona).

W sumie dziewięciu piłkarzy wycenia się na ponad 50 milionów euro. W grupie +30 milionów jest z kolei 17 zawodników.

Na liście znalazł się jeden Polak - Sebastian Walukiewicz. CIES wycenia obrońcę Cagliari na nieco ponad 10 milionów euro.

50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie według CIES:

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy