CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie

CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najwyżej wycenianych młodych zawodników występujących w Europie.

Statystycy wzięli pod uwagę piłkarzy urodzonych w 2000 roku i później, którzy grają w pięciu topowych europejskich ligach. Zawodnicy zostali wycenieni w oparciu o algorytm CIES.

Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad resztą stawki zajmuje Jadon Sancho. Skrzydłowy Borussii Dortmund jest wyceniany na 198,5 miliona euro. Anglik wyprzedził Erlinga Brauta Hålanda, a więc swojego klubowego kolegę. Przy Norwegu widnieje kwota 101 milionów euro. Na kolejnych lokatach sklasyfikowano dwóch graczy Realu Madryt - Rodrygo (88,9 miliona) oraz Viníciusa Júniora (73,9 miliona).

W sumie dziewięciu piłkarzy wycenia się na ponad 50 milionów euro. W grupie +30 milionów jest z kolei 17 zawodników.

Na liście znalazł się jeden Polak - Sebastian Walukiewicz. CIES wycenia obrońcę Cagliari na nieco ponad 10 milionów euro.

50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie według CIES:

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy