CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie

CIES: 50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najwyżej wycenianych młodych zawodników występujących w Europie.

Statystycy wzięli pod uwagę piłkarzy urodzonych w 2000 roku i później, którzy grają w pięciu topowych europejskich ligach. Zawodnicy zostali wycenieni w oparciu o algorytm CIES.

Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad resztą stawki zajmuje Jadon Sancho. Skrzydłowy Borussii Dortmund jest wyceniany na 198,5 miliona euro. Anglik wyprzedził Erlinga Brauta Hålanda, a więc swojego klubowego kolegę. Przy Norwegu widnieje kwota 101 milionów euro. Na kolejnych lokatach sklasyfikowano dwóch graczy Realu Madryt - Rodrygo (88,9 miliona) oraz Viníciusa Júniora (73,9 miliona).

W sumie dziewięciu piłkarzy wycenia się na ponad 50 milionów euro. W grupie +30 milionów jest z kolei 17 zawodników.

Na liście znalazł się jeden Polak - Sebastian Walukiewicz. CIES wycenia obrońcę Cagliari na nieco ponad 10 milionów euro.

50 najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w Europie według CIES:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy