CIES: Piłkarze tworzący najwięcej klarownych sytuacji w Europie

CIES: Piłkarze tworzący najwięcej klarownych sytuacji w Europie fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało listę zawodników kreujących najwięcej podbramkowych sytuacji w Europie.

Statystycy z CIES stworzyli zestawienie w oparciu o dane OptaPro, biorąc pod uwagę pięć najmocniejszych europejskich lig. Twórcy rankingu uwzględnili tzw. „duże szanse”. Są to akcje, po których można spodziewać się, że zakończą się golem. Często są nimi okazje jeden na jeden z umiarkowanym atakiem na zawodnika przez rywali.

Z zestawienia wynika, że najczęściej kreuje je Leo Messi. W ciągu ostatnich pięciu lat gwiazdor Barcelony stworzył w rozgrywkach ligowych 158 dobrych okazji kolegom z zespołu. Średnio robił to co 90 minut. Argentyńczyk wyprzedza pod tym względem swojego rodaka z Paris Saint-Germain - Ángela Di Maríę (co 100 minut) oraz Kevina De Bruyne z Manchesteru City (co 130 minut).

Warto dodać, że jeśli chodzi wyłącznie o ostatni rok (dane do 18.02) pierwsze miejsce pod względem liczby kreowanych sytuacji zajmuje Di María (32, średnio co 82 minuty). Wyprzedza on Thomasa Müllera, Messiego i De Bruyne.

Zestawienie CIES: 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy