CIES: Piłkarze tworzący najwięcej klarownych sytuacji w Europie

CIES: Piłkarze tworzący najwięcej klarownych sytuacji w Europie fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało listę zawodników kreujących najwięcej podbramkowych sytuacji w Europie.

Statystycy z CIES stworzyli zestawienie w oparciu o dane OptaPro, biorąc pod uwagę pięć najmocniejszych europejskich lig. Twórcy rankingu uwzględnili tzw. „duże szanse”. Są to akcje, po których można spodziewać się, że zakończą się golem. Często są nimi okazje jeden na jeden z umiarkowanym atakiem na zawodnika przez rywali.

Z zestawienia wynika, że najczęściej kreuje je Leo Messi. W ciągu ostatnich pięciu lat gwiazdor Barcelony stworzył w rozgrywkach ligowych 158 dobrych okazji kolegom z zespołu. Średnio robił to co 90 minut. Argentyńczyk wyprzedza pod tym względem swojego rodaka z Paris Saint-Germain - Ángela Di Maríę (co 100 minut) oraz Kevina De Bruyne z Manchesteru City (co 130 minut).

Warto dodać, że jeśli chodzi wyłącznie o ostatni rok (dane do 18.02) pierwsze miejsce pod względem liczby kreowanych sytuacji zajmuje Di María (32, średnio co 82 minuty). Wyprzedza on Thomasa Müllera, Messiego i De Bruyne.

Zestawienie CIES: 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy