CIES: TOP 10 najczęściej i najrzadziej dryblujących klubów w czołowych ligach Europy

CIES: TOP 10 najczęściej i najrzadziej dryblujących klubów w czołowych ligach Europy fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zaskakujące dane dotyczące dryblingów w pięciu najmocniejszych ligach europejskich. Jedno z pierwszych miejsc należy do Fulham.

Kilka dni temu poznaliśmy listę najdroższych piłkarzy, a teraz CIES uraczyło nas zestawieniem klubów, których zawodnicy decydują się najczęściej na wejście w drybling. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jaką skutecznością wykazują się oni w tym zakresie.

Okazuje się, że liderem jest Paris Saint-Germain. Mistrz Francji próbuje dryblować średnio co niespełna cztery minuty, co w 59 procentach kończy się sukcesem. Podium uzupełniają Olympique Lyon oraz Fulham.

Szczególnym zaskoczeniem może być wysoka pozyska „Białych”, którzy jako beniaminek Premier League w tej chwili plasują się dopiero na 18. miejscu w ligowej tabeli. Jednocześnie mogą się oni pochwalić ponad 66-procentową skutecznością (wynik w pierwszej piątce).

Jeśli chodzi o drużyny, które najrzadziej dryblują, w Anglii liderem jest Burnley, w Hiszpanii Osasuna, w Niemczech Union Berlin, we Włoszech Benevento Calcio, a we Francji Strasbourg.

Z kolei największym procentem udanych prób minięcia rywala mogą pochwalić się Wolfsburg i Aston Villa.

***

Kluby najczęściej dryblujące (czas pomiędzy próbami):

1. PSG - 3 minuty i 58 sekund;

2. Olympique Lyon - 4,7;

3. Fulham - 4,7;

4. FC Barcelona - 4,8;

5. Saint-Étienne - 4,9;

6. Manchester City - 4,19;

7. Wolverhampton Wanderers - 4,24;

8. Stuttgart - 4,28;

9. Borussia Dortmund - 4,32;

10. OGC Nice - 4,37.

Kluby najrzadziej dryblujące (czas pomiędzy próbami):

1. Burnley - 8 minut i 46 sekund;

2. Osasuna - 8,8;

3. Union Berlin - 7,58;

4. Benevento Calcio - 7,35;

5. West Ham United - 7,23;

6. Sheffield United - 7,22;

7. Spezia Calcio - 7,14;

8. West Bromwich Albion - 7,11;

9. FC Köln - 7,10;

10. Granada - 7,5.

Pełne zestawienie CIES

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy