Claudio Bravo może trafić do New York City FC

Claudio Bravo może trafić do New York City FC fot. Manchester City
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Kontrakt Claudio Bravo z Manchesterem City jest ważny do 30 czerwca i po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej opuści on Etihad.

W tym sezonie 36-letni bramkarz rozegrał 15 spotkań w barwach MC, notując trzy czyste konta. Chilijczyk jest zmiennikiem Edersona i zakładając, że 26-latka będą omijały kontuzje, to się raczej nie zmieni. Zgodnie z doniesieniami ESPN Bravo na koniec kariery chciałby tymczasem regularniej pojawiać się na murawie.

Według powyższego źródła doświadczony golkiper ma na stole ofertę przedstawioną mu przez działaczy New York City FC, który to klub, podobnie jak mistrzowie Anglii, wchodzi w skład City Football Group. Bravo poważnie rozważa jej przyjęcie.

Jak czytamy, prowadzący MC Pep Guardiola gotów jest pozwolić Bravo odejść. Hiszpan docenia jego zasługi dla zespołu, ale nie zamierza go blokować i jednocześnie ma w planach postawić (oczywiście w charakterze zmiennika Edersona) na Zacka Steffena. 24-latek jest obecnie wypożyczony z Anglii do Fortuny Düsseldorf.

Zespół z Nowego Jorku zakończył sezon 2019 na półfinale Konferencji Wschodniej MLS. Nowe rozgrywki rozpoczął od porażki z Columbus Crew 0:1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy