Claudio Ranieri gotowy do powrotu na ławkę trenerską

Claudio Ranieri gotowy do powrotu na ławkę trenerską fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

Claudio Ranieri, który w przeszłości prowadził Chelsea, AS Monaco czy Leicester City, wyraził zgodę na objęcie funkcji trenera Cagliari Calcio. Teraz decyzja należy do władz klubu - przekazał Alfredo Pedullà.

71-latek jest bezrobotny od blisko roku, ale przez ten czas nie brakowało spekulacji dotyczących jego powrotu. Włoch był łączony z Sampdorią, Sionem czy Genoą.

Nie tak dawno kandydatura Claudio Ranieriego pojawiła się w kontekście zastąpienia Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Okazuje się, że ex-opiekun greckiej kadry może jednak obrać zupełnie inny kierunek.

Dzisiaj zwolniony z Cagliari Calcio został Fabio Liverani. W międzyczasie doszło do kontaktu z doświadczonym szkoleniowcem, który szybko powiedział „tak”.

Ranieri zgodził się poprowadzić „Rossoblu” pod kilkoma warunkami. Przedstawiciel Serie B musi dać mu kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku (lub krótszy z opcją pozostania do tego terminu), a jeśli uda się awansować do Serie A, trener chciałby zarabiać ponad 1,5 miliona euro za sezon. Jednocześnie oczekuje on środków na wzmocnienia.

Jak donosi Alfredo Pedullà, obecnie prowadzone są wewnętrzne dyskusje w kwestii warunków postawionych przez priorytetowe nazwisko na liście życzeń. Decyzja należy do Tommaso Giuliniego, prezydenta klubu.

Zdobywca Superpucharu Europy czy triumfator Ligue 2 z chęcią obejmie ekipę z drugiej ligi włoskiej. Będzie to bowiem oznaczać dla niego powrót do tego samego miejsca po ponad 30 latach.

W tej chwili Cagliari Calcio zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy