Cole Palmer SHOW! Cztery gole w 20 minut

2024-09-28 17:10:05; Aktualizacja: 11 minut temu
Cole Palmer SHOW! Cztery gole w 20 minut Fot. Craig Thomas/News Images/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Premier League

Cole Palmer w pierwszej połowie meczu z Brighton & Hove Albion zdobył cztery bramki. Zapisał się tym samym na kartach historii Premier League.

Chelsea źle rozpoczęła mecz z Brighton, bo już w siódmej minucie gracze Enzo Mareski stracili gola. Pierwszy kwadrans był dla piłkarzy Włocha ciężki, ale po nim nastąpił lepszy moment. W 21. minucie przełożyło się to na trafienie Cole'a Palmera, który wykorzystał podanie Nicolasa Jacksona.

W 28. minucie Palmer wyprowadził Chelsea na prowadzenie trafieniem z rzutu karnego, a w 31. minucie pokonał Barta Verbruggena po uderzeniu z rzutu wolnego z naprawdę pokaźnej odległości. Po chwili na 2:3 strzelił Carlos Baleba po fatalnym błędzie Roberta Sáncheza. W 41. minucie ponownie uderzył Cole Palmer, tym razem Anglik znalazł miejsce przy bliższym słupku.

Do przerwy na tablicy wyników na Stamford Bridge widnieje więc wynik 4:2. Trzeba natomiast podkreślić, że Cole Palmer został pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który w pierwszej połowie spotkania zdobył cztery bramki.

Przed trwającą szóstą kolejką, 22-latek miał na koncie dwa gole. Po wspaniałym występie ma ich już sześć i tylko Erling Haaland w trwających rozgrywkach pokusił się o więcej trafień - Norweg strzelił dziesięć goli. Były piłkarz Manchesteru City jest drugi także w klasyfikacji asyst, których ma cztery. Z pięcioma lideruje Bukayo Saka.

Aktualny dorobek Palmera w „The Blues”, to 53 spotkania, 31 bramek i 19 asyst.