Copa América 2021: Kolumbia chce zawieszenia sędziego za dotknięcie piłki przed bramką Brazylii [WIDEO] fot. CONMEBOL
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: ESPN

Kolumbijska Federacja Piłkarska (FCF) zwróciła się do organizatorów Copa América o zawieszenie sędziego za porażkę 1:2 z Brazylią, twierdząc, że przesądził on o wyniku, nie wstrzymując gry, gdy piłka trafiła w niego w okresie poprzedzającym zdobycie bramki - informuje ESPN.

Nestor Pitana, Argentyńczyk, który sędziował finał Mistrzostw Świata w 2018 roku, nakazał grać dalej, gdy piłka odbiła się od niego poza polem karnym Kolumbii, a Brazylia kontynuowała rozgrywanie, aby ostatecznie Roberto Firmino mógł głową zdobyć upragnione wyrównanie.

Długie protesty kolumbijskich piłkarzy doprowadziły do przedłużenia czasu gry o 10 minut, a gospodarze wygrali dzięki bramce zdobytej w 100. minucie gry. Kolumbia objęła natomiast prowadzenie już po 10 minutach za sprawą Luisa Diaza.

„Nawet VAR wskazał sędziemu, że podanie od brazylijskiego zawodnika, które odbiło się od arbitra, trafiłoby do kolumbijskiego gracza“ - grzmi kolumbijska federacja. Wezwała ona Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej CONMEBOL do zawieszenia sędziów opisywanego meczu.

CONMEBOL zdecydował się na niecodzienny krok, jakim było upublicznienie w czwartek rozmów pomiędzy Pitaną a sędziami VAR. Organizacja stwierdziła, że incydent „nie prowadził do obiecującego ataku“ i dlatego gra nie powinna była zostać przerwana.

W Copa América bierze udział 10 drużyn z Ameryki Południowej, a finał odbędzie się 10 lipca w Rio de Janeiro.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Manchester United zdeterminowany w walce o defensora. Jako karty przetargowej może użyć Masona Greenwooda Manchester United zdeterminowany w walce o defensora. Jako karty przetargowej może użyć Masona Greenwooda Górnik Zabrze czeka na Legię Warszawa. Szykuje się rekord na trybunach Górnik Zabrze czeka na Legię Warszawa. Szykuje się rekord na trybunach Bayern Monachium ustalił wysokość odszkodowania dla Thomasa Tuchela Bayern Monachium ustalił wysokość odszkodowania dla Thomasa Tuchela Sławomir Nitras zasugerował kibicom Legii Warszawa treść nowego transparentu. „Dosyć tępa ta »Żyleta«” Sławomir Nitras zasugerował kibicom Legii Warszawa treść nowego transparentu. „Dosyć tępa ta »Żyleta«” Łączono go z Rakowem Częstochowa. Jesús Imaz o swojej przyszłości Łączono go z Rakowem Częstochowa. Jesús Imaz o swojej przyszłości Jakub Piotrowski trafi do LaLigi?! Jakub Piotrowski trafi do LaLigi?!