Copa América 2021: Kolumbia chce zawieszenia sędziego za dotknięcie piłki przed bramką Brazylii [WIDEO]

Copa América 2021: Kolumbia chce zawieszenia sędziego za dotknięcie piłki przed bramką Brazylii [WIDEO] fot. CONMEBOL
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: ESPN

Kolumbijska Federacja Piłkarska (FCF) zwróciła się do organizatorów Copa América o zawieszenie sędziego za porażkę 1:2 z Brazylią, twierdząc, że przesądził on o wyniku, nie wstrzymując gry, gdy piłka trafiła w niego w okresie poprzedzającym zdobycie bramki - informuje ESPN.

Nestor Pitana, Argentyńczyk, który sędziował finał Mistrzostw Świata w 2018 roku, nakazał grać dalej, gdy piłka odbiła się od niego poza polem karnym Kolumbii, a Brazylia kontynuowała rozgrywanie, aby ostatecznie Roberto Firmino mógł głową zdobyć upragnione wyrównanie.

Długie protesty kolumbijskich piłkarzy doprowadziły do przedłużenia czasu gry o 10 minut, a gospodarze wygrali dzięki bramce zdobytej w 100. minucie gry. Kolumbia objęła natomiast prowadzenie już po 10 minutach za sprawą Luisa Diaza.

„Nawet VAR wskazał sędziemu, że podanie od brazylijskiego zawodnika, które odbiło się od arbitra, trafiłoby do kolumbijskiego gracza“ - grzmi kolumbijska federacja. Wezwała ona Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej CONMEBOL do zawieszenia sędziów opisywanego meczu.

CONMEBOL zdecydował się na niecodzienny krok, jakim było upublicznienie w czwartek rozmów pomiędzy Pitaną a sędziami VAR. Organizacja stwierdziła, że incydent „nie prowadził do obiecującego ataku“ i dlatego gra nie powinna była zostać przerwana.

W Copa América bierze udział 10 drużyn z Ameryki Południowej, a finał odbędzie się 10 lipca w Rio de Janeiro.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy