Copa América 2021 zrównała się z EURO 2020. Znamy komplet półfinalistów

Copa América 2021 zrównała się z EURO 2020. Znamy komplet półfinalistów fot. CONMEBOL
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Brazylia, Peru, Argentyna oraz Kolumbia pozostały w grze o zgarnięcie tytułu dla najlepszej drużyny Ameryki Południowej.

Równolegle z trwającymi Mistrzostwami Europy toczy się też rywalizacja o wygranie Copa América 2021. Ten turniej po szeregu zawirowań organizacyjnych także wchodzi już w decydującą fazę, o czym świadczy fakt, że w imprezie pozostały już cztery drużyny.

W ostatnich godzinach swoje spotkania ćwierćfinałowe wygrali odpowiednio Brazylijczycy, Peruwiańczycy, Argentyńczycy oraz Kolumbijczycy.

Jako pierwsi na tym szczeblu turnieju zameldowali się ci drudzy, którzy po zaciętym pojedynku uporali się z Paragwajczykami po konkursie jedenastek (3:3, 4:3 po karnych). Niedługo później dołączył do nich gospodarzy turnieju za sprawą odniesienia skromnego zwycięstwa nad Chile (1:0). „Canarinhos” musieli kończyć ten mecz w dziesiątkę po brutalnym faulu Gabriela Jesusa.

Następnego dnia poznaliśmy zestawienie drugiej strony drabinki po tym, jak „Los Cafeteros” sprawili małą niespodziankę za sprawą wyeliminowania Urugwaju (0:0, 4:2 po karnych).

Z kolei Argentyna, spragniona zgarnięcia pierwszego tytułu najlepszej drużyny Ameryki Południowej od 1993 roku, nie miała większych kłopotów z pokonaniem Ekwadoru (3:0).

DRABINKA COPA AMÉRICA 2021:

1/2 finału

Brazylia - Peru (6 lipca, godzina 1:00)

Argentyna - Kolumbia (7 lipca, godzina 3:00)

Mecz o 3. miejsce

Brazylia/Peru/ - Argentyna/Kolumbia (10 lipca, godzina 2:00)

Finał

Brazylia/Peru/ - Argentyna/Kolumbia (11 lipca, godzina 2:00)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy