Copa América 2021 zrównała się z EURO 2020. Znamy komplet półfinalistów

Copa América 2021 zrównała się z EURO 2020. Znamy komplet półfinalistów fot. CONMEBOL
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Brazylia, Peru, Argentyna oraz Kolumbia pozostały w grze o zgarnięcie tytułu dla najlepszej drużyny Ameryki Południowej.

Równolegle z trwającymi Mistrzostwami Europy toczy się też rywalizacja o wygranie Copa América 2021. Ten turniej po szeregu zawirowań organizacyjnych także wchodzi już w decydującą fazę, o czym świadczy fakt, że w imprezie pozostały już cztery drużyny.

W ostatnich godzinach swoje spotkania ćwierćfinałowe wygrali odpowiednio Brazylijczycy, Peruwiańczycy, Argentyńczycy oraz Kolumbijczycy.

Jako pierwsi na tym szczeblu turnieju zameldowali się ci drudzy, którzy po zaciętym pojedynku uporali się z Paragwajczykami po konkursie jedenastek (3:3, 4:3 po karnych). Niedługo później dołączył do nich gospodarzy turnieju za sprawą odniesienia skromnego zwycięstwa nad Chile (1:0). „Canarinhos” musieli kończyć ten mecz w dziesiątkę po brutalnym faulu Gabriela Jesusa.

Następnego dnia poznaliśmy zestawienie drugiej strony drabinki po tym, jak „Los Cafeteros” sprawili małą niespodziankę za sprawą wyeliminowania Urugwaju (0:0, 4:2 po karnych).

Z kolei Argentyna, spragniona zgarnięcia pierwszego tytułu najlepszej drużyny Ameryki Południowej od 1993 roku, nie miała większych kłopotów z pokonaniem Ekwadoru (3:0).

DRABINKA COPA AMÉRICA 2021:

1/2 finału

Brazylia - Peru (6 lipca, godzina 1:00)

Argentyna - Kolumbia (7 lipca, godzina 3:00)

Mecz o 3. miejsce

Brazylia/Peru/ - Argentyna/Kolumbia (10 lipca, godzina 2:00)

Finał

Brazylia/Peru/ - Argentyna/Kolumbia (11 lipca, godzina 2:00)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy