Copa América: Bangladesz wprowadza zakaz organizacji spotkań w jednej ze wsi w trakcie finału

Copa América: Bangladesz wprowadza zakaz organizacji spotkań w jednej ze wsi w trakcie finału fot. CONMEBOL
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Buenos Aires Times

„Buenos Aires Times” donosi, że po ulicznych starciach w jednej ze wsi w Bangladeszu, do jakich doszło po półfinałowym meczu pomiędzy Brazylią a Peru, policja zakazała tam możliwości organizacji spotkań w trakcie trwania niedzielnego finału Copa América.

Bangladesz to kraj, którego mieszkańcy interesują się głównie krykietem. W ostatnich latach systematycznie rośnie jednak oglądalność piłki nożnej, a w szczególności, kiedy odbywają się Mistrzostwa Świata albo Copa América.

Po zakończeniu półfinałowego meczu turnieju odbywającego się w Ameryce Południowej, w Brahmanbarii (wsi oddalonej o 120 kilometrów na wschód od stolicy Bangladeszu) doszło do nieprzyjemnych zdarzeń.

Wszystko rozpoczęło się od kłótni pomiędzy dwoma chłopcami. Spór dotyczył tego, czy lepiej w piłkę gra reprezentacja Brazylii czy Peru. Ostatecznie to niewinne zdarzenie zmieniło się w uliczną bijatykę. W jej trakcie ludzie podzielili się na dwa wrogie obozy. Doszło do bójek, w których oprócz pięści zaczęto używać również kijów.

Interweniować musiały służby porządkowe, a całą sytuację później skomentował również lokalny szef policji – Mohammad Amranul Islam.

– Powiedzieliśmy mieszkańcom wsi, że nie mogą oglądać meczów na dużych ekranach oraz organizować żadnych zgromadzeń podczas finału – powiedział Mohammad Amranul Islam.

W Bangladeszu nie po raz pierwszy dochodzi do takiej sytuacji. W trakcie Mistrzostw Świata w 2018 roku w mieście Bandar miały miejsce podobne incydenty. Do tego 12-latek próbując zawiesić flagę Brazylii na słupie, został śmiertelnie porażony prądem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Kylian Mbappé osobiście przeprosił Florentino Péreza Kylian Mbappé osobiście przeprosił Florentino Péreza Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE] Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy