COPE: Atlético Madryt zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, nawet jeśli sezon LaLiga nie zostanie dokończony

COPE: Atlético Madryt zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, nawet jeśli sezon LaLiga nie zostanie dokończony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: COPE

Zgodnie z informacjami przekazanymi na antenie COPE Atlético Madryt zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, nawet jeśli sezon LaLiga nie zostanie dograny.

Zmagania w lidze hiszpańskiej zawieszono po rozegraniu 27 kolejek. Atlético zdobyło w nich 45 punktów i aktualnie plasuje się na szóstej lokacie w tabeli. Do czwartego miejsca, które zajmuje Real Sociedad, „Rojiblancos” tracą tylko „oczko”.

Póki co nie wiadomo, czy Hiszpanie dograją sezon, czy zaliczone zostaną obecne wyniki. W tym drugim przypadku, przyjmując, że Atlético nie wygrałoby również zawieszonej Ligi Mistrzów, nie wywalczyłoby awansu do następnej edycji Champions League. Zdaniem Juan Antonio Alcali z COPE madrytczycy mogą być jednak pewni występu w prestiżowych rozgrywkach.

Według powyższego źródła, jeśli sezon LaLiga nie zostanie dograny, UEFA zaprosi „Rojiblancos” do LM. Europejska centrala piłkarska pozostawia sobie taką możliwość przed każdą jej edycją.

Dlaczego zaproszenie miałoby otrzymać właśnie Atlético? Jak czytamy, to efekt znaczenia „Rojiblancos” w europejskich pucharach w erze Diego Simeone. Madrytczycy dwukrotnie dochodzili do finału LM - w 2014 i 2016 roku. W tej edycji awansowali z kolei do ćwierćfinału, eliminując Liverpool - triumfatora poprzednich rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy