Coraz większy szpital w Manchesterze United. Kontuzje Marcusa Rashforda i Antony'ego

2024-08-01 07:39:20; Aktualizacja: 4 godziny temu
Coraz większy szpital w Manchesterze United. Kontuzje Marcusa Rashforda i Antony'ego Fot. Russell Hart / Focus Images / MB Media / PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Manchester United napotyka na coraz większe problemy kadrowe. Do listy kontuzjowanych w pierwszym zespole przed nadchodzącym sezonem dołączyli Marcus Rashford oraz Antony.

W czwartek nad ranem o 04:00 czasu polskiego „Czerwone Diabły” rozegrały trzeci mecz towarzyski podczas tournée po Stanach Zjednoczonych. Po sprawdzeniu sił na tle Glasgow Rangers oraz Arsenalu przyszedł czas na Real Betis.

Do rywalizacji z Hiszpanii trener Erik ten Hag nie mógł wprowadzić Rasmusa Højlunda oraz pozyskanego za 63 miliony euro z Lille Leny'ego Yoro. Obaj nabawili się urazów, które wykluczają ich z treningów przez najbliższe tygodnie lub miesiące.

Na domiar złego „Czerwonym Diabłom” kłopotów przybywa.

W wyjściowym składzie na Real Betis znaleźli się między innymi Marcus Rashford oraz Antony. Anglik wykorzystał rzut karny w pierwszej połowie meczu, przyczyniając się do ostatecznego zwycięstwa 3-2. W drugiej odsłonie był jednak zmuszony opuścić boisko po wielkim ciosie, jaki otrzymał w prawą kostkę.

Wraz z lekarzami ze sztabu medycznego napastnik lub skrzydłowy, utykając, powędrował prosto do szatni. Podobny przykry efekt miał miejsce w przypadku Antony'ego.

Brazylijczyk w 62. minucie zmienił Amada Diallo, ale nie dotrwał do końcowego gwizdka. Na temat 24-latka próżno jednak na razie szukać medycznej przyczyny opuszczenia murawy.

Łącznie Ten Hag ma na razie na liście czterech rekonwalescentów, a już za kilka dni mecz o Tarczę Wspólnoty. 10 sierpnia ekipa z Old Trafford na Wembley powalczy o trofeum z Manchesterem City.