Cristian Romero coraz bliżej Premier League. Atalanta może zgarnąć rekordowe 55 milionów euro

Cristian Romero coraz bliżej Premier League. Atalanta może zgarnąć rekordowe 55 milionów euro fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Tottenham powinien w niedalekim czasie dopiąć wszystkie kwestie związane z pozyskaniem Cristiana Romero z Atalanty - poinformował Gianluca Di Marzio.

Klub z Londynu miał w minionych tygodniach olbrzymie trudności związane z podjęciem stosownych działań na rynku transferowym z uwagi na brak zatrudnienia docelowego następcy zwolnionego José Mourinho jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu.

Koniec końców po wielu spekulacjach na nowego opiekuna „Kogutów” został mianowany Nuno Espírito Santo i od momentu rozpoczął on z dyrektorem sportowym Fabio Paraticim dyskusje na temat ruchów mających mieć miejsce z i do klubu.

W tym drugim kontekście na jeden z priorytetów Tottenhamu wyznaczono konieczność wzmocnienia środka obrony. Początkowo drużyna z Premier League zabiegała bardzo mocno o względy Takehiro Tomiyasu, ale teraz wydaje się, że pozyska droższego i ogranego bardziej na arenie międzynarodowej - Cristiana Romero z Atalanty.

Reprezentant Argentyny i zdobywca Copa América cieszył się ostatnio sporym zainteresowaniem ze strony mocniejszych ekip. Wśród nich znajdował się między innymi Manchester United, który nie przeszedł jednak do zdecydowanych działań w zakresie podjęcia próby pozyskania 23-latka, ponieważ zdecydował się na Raphaëla Varane'a.

Z zaistniałego faktu skorzystały „Koguty”, które zdaniem Gianluki Di Marzio, są bardzo bliskie zamknięcia negocjacji odnoszących się do sprowadzenia defensora.

Sam zawodnik ma mieć ustalone już warunki indywidualnej umowy z londyńskim klubem, która ma obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku i zawierać opcję przedłużenia współpracy o dodatkowe 12 miesięcy.

Rozmowy zainteresowanych drużyn także zbliżają się do szczęśliwego zakończenia. Tottenham walczy jeszcze o uzyskanie niższej kwoty odstępnego za transfer Romero, który ma wynieść między 40 a 45 milionów euro sumy podstawowej i mogącej w przeszłości wzrosnąć o 10 milionów euro zapisanych w formie bonusów.

Wspomniany dziennikarz podkreśla, że dopięcie ostatnich niejasności nie powinno stanowić problemu i wkrótce Argentyńczyk stanie się bohaterem rekordowej sprzedaży Atalanty. Drużyna z Włoch zarobiła do tej pory najwięcej na odejściu Dejana Kulusevskiego do Juventusu (35 milionów euro kwoty podstawowej, wraz bonusami - 44 miliony euro).

23-letni defensor przebywa obecnie w ekipie z Bergamo na zasadzie wypożyczenia ze „Starej Damy”. „Orobici” skorzystają jednak z opcji jego definitywnego wykupu za 16 milionów euro, aby następnie od razu sprzedać go Tottenhamowi.

Do tej pory Argentyńczyk wystąpił w 42 meczach Atalanty i zdobył w nich trzy bramki oraz zanotował pięć asyst.

***

Pierluigi Gollini w drodze do Premier League. Szczegóły porozumienia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy