Cristiano Ronaldo bardzo blisko sensacyjnego transferu i kosmicznych zarobków [MARCA]

Cristiano Ronaldo bardzo blisko sensacyjnego transferu i kosmicznych zarobków [MARCA] fot. Gevorg Ghazaryan / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Marca

Bardzo możliwe, że tej zimy staniemy się świadkami końca ery Cristiano Ronaldo w europejskiej piłce. „Marca” dotarła do informacji, że Portugalczyk jest o krok od sfinalizowania transferu do saudyjskiego Al-Nassr FC.

Od minionego lata media nieustannie rozpisują się na temat kolejnych potencjalnych kroków jednego z najpopularniejszych piłkarzy XXI wieku. Agent Jorge Mendes szukał dla niego pracodawcy jeszcze przed rozpoczęciem obecnego sezonu, lecz żaden klub ze Starego Kontynentu nie wykazywał zainteresowania współpracą ze względu na zbyt wygórowane oczekiwania finansowe.

Popularnemu „CR7” zależało przede wszystkim na podwyższaniu rekordowej poprzeczki w Lidze Mistrzów, lecz po raz pierwszy od początków swojej kariery w Sportingu CP nie było dane mu tego dostąpić. Siłą rzeczy pozostał więc w Manchesterze United, rywalizującym zaledwie w Lidze Europy.

Druga przygoda zawodnika została jednak okraszona gorzkim rozstaniem. Nie dość, że 37-latek sprawiał wiele problemów dyscyplinarnych trenerowi Erikowi ten Hagowi, to na dodatek przedstawił funkcjonowanie klubu z Old Trafford w bardzo złym świetle podczas wywiadu z Piersem Morganem.

Wkrótce po tym zdarzeniu Manchester United zdecydował o rozwiązaniu umowy z zawodnikiem. Obecnie uczestnik Mistrzostw Świata 2022 jest bez klubu.

Status doświadczonego gracza lada chwila może zmienić się. „Marca” przekazała, że pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki jest bardzo blisko podpisania kontraktu z saudyjskim Al-Nassr FC. Taki ruch hiszpańska gazeta zapowiadała w ostatnich dniach.

Jeszcze niedawno Ronaldo otrzymał lukratywną ofertę z tego samego kraju. Sam potwierdził, że postanowił ją odrzucić.

Tym razem środkowy napastnik jest na dobrej drodze, aby złożyć podpis pod dwuipółletnią umową, na mocy której zarabiałby... 200 milionów euro rocznie.

Ta kwota obejmuje wszystkie dodatkowe gratyfikacje, także te związane z różnego rodzaju usługami reklamowymi.

O Cristiano Ronaldo starały się też różne ekipy z Major League Soccer, lecz propozycja przedstawiona z kraju Bliskiego Wschodu jest bezkonkurencyjna dla klubu z jakiejkolwiek innej części globu.

Al-Nassr obecnie plasuje się na drugim miejscu w saudyjskiej ekstraklasie, jednak jej celem na najbliższe lata jest zdominowanie ligi i walka o najwyższe cele w piłce kontynentalnej.

***

Lukratywna oferta dla Cristiano Ronaldo w przygotowaniu. Twarz wielkiego projektu

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy