Cristiano Ronaldo doprowadzony do furii przez sędziów. Domagał się co najmniej dwóch rzutów karnych [WIDEO] fot. TV
Piotr Różalski

Al-Nassr Cristiano Ronaldo awansowało do fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów po dosyć dramatycznym przebiegu. Wraz z gwizdkiem na przerwę w roli głównej wystąpiła portugalska gwiazda, nieszczędząca złości na widok pracy zespołu sędziowskiego.

We wtorkowy wieczór przed Al-Nassr widniało do wykonania tylko jedno zadanie: zwycięstwo w kwalifikacjach nad Szabab Al Ahli, mistrzem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, i zameldowanie się w rozgrywkach Ligi Mistrzów AFC.

Wszystko układało się zgodnie z planem. Podopieczni Luísa Castro wyszli na prowadzenie już w pierwszym kwadransie po golu Taliski, silnie łączonego niedawno z transferem do Beşiktaşu. Do przeprowadzki jednak nie dojdzie, co zasygnalizował w oświadczeniu klub ze Stambułu.

Później jednak przebieg meczu nieoczekiwanie obrócił się na korzyść gości. Stan rywalizacji po kilku minutach wyrównał reprezentant ZEA Yahya Al-Ghassani po podaniu od Munasa Dabbura. Tuż po gwizdku na drugą połowę ta sama para zapewniła swojej drużynie prowadzenie.

W pierwszej odsłonie nie brakowało kontrowersji, w które uwikłany był Cristiano Ronaldo. Doświadczony napastnik nie mógł uwierzyć, że chiński arbiter Fu Ming nie podyktował „jedenastek” za – jego zdaniem – oczywiste przewinienia.

CR7 wyładował złość, schodząc do szatni na przerwę. Przy okazji odepchnął też mężczyznę, który chciał zrobić z nim pamiątkowe selfie.

Z każdą upływającą minutą sensacja rodziła się na oczach fanów z Rijadu, lecz ich ulubieńcy do niej nie dopuścili. W 88. minucie zrobiło się 2:2 po trafieniu Sultana Al-Ghannama.

Dogrywki też nie było, gdyż w doliczonym czasie domownicy dołożyli jeszcze dwie bramki. Tą przechylającą szalę zdobył Talisca, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Marcelo Brozović, któremu asystował Ronaldo.

Dla „Rycerzy Rijadu” to bardzo ważne zwycięstwo po dwóch wtopach na początku kampanii Saudi Pro League, gdzie odnieśli dwie porażki z niżej notowanymi rywalami.

Losowanie fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów odbędzie się 24 sierpnia.