Cristiano Ronaldo na celowniku. Angielska Federacja Piłkarska wszczęła postępowanie przeciwko Portugalczykowi [OFICJALNIE]

Cristiano Ronaldo na celowniku. Angielska Federacja Piłkarska wszczęła postępowanie przeciwko Portugalczykowi [OFICJALNIE] fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester United

Angielska Federacja Piłkarska oskarżyła Cristiano Ronaldo o niewłaściwe zachowanie po meczu z Evertonem w ubiegłym sezonie. Portugalczyk dopuścił się wówczas zniszczenia telefonu komórkowego jednego z fanów „The Toffees”.

„Czerwone Diabły” przystępowały do kwietniowego spotkania z ekipą z Goodison Park z dużymi nadziejami na odniesienie zwycięstwa i przybliżenie się do stawki drużyn ubiegających o wywalczenie awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Manchester United dość niespodziewanie uznał jednak wyższość walczącego o utrzymanie Evertonu (0:1). Głębokiego rozczarowania takim rezultatem nie ukrywał Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk schodząc do szatni zareagował impulsywnie na wysuniętą rękę jednego z sympatyków, wytrącając mu z ręki telefon, który roztrzaskał się o beton.

37-letni zawodnik zdał sobie stosunkowo szybko sprawę z popełnionego błędu i po upublicznieniu nagrania z całego zdarzenia w sieci przeprosił za pośrednictwem mediów poszkodowanego kibica i w ramach zadośćuczynienia zaprosił go na jedno ze spotkań rozgrywanych na Old Trafford.

Wiele wskazywało na to, że na tym wszystkim sprawa się zakończy, ale jak się teraz okazuje tej sprawie postanowiła przyjrzeć się Angielska Federacja Piłkarska, oskarżając gwiazdora „Czerwonych Diabłów” o niewłaściwe zachowanie.

„Cristiano Ronaldo został oskarżony o złamanie reguły E3 za incydent, który miał miejsce po meczu Premier League Manchesteru United z Evertonem w sobotę 9 kwietnia 2022 roku.

Zarzuca się, że zachowanie napastnika po ostatnim gwizdku było niewłaściwe i/lub gwałtowne” - czytamy w wydanym oświadczeniu.

Manchester United przyjął do wiadomości komunikat wydany przez The FA i zapewnił o swoim pełnym wsparciu doświadczonego napastnika.

„Przyjęliśmy oświadczenie The FA dotyczące Cristiano Ronaldo. Będziemy wspierać zawodnika w odpowiedzi na oskarżenia” - napisał klub.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy