Cristiano Ronaldo nie wyśrubuje rekordu. Portugalczyk opuścił zgrupowanie kadry [OFICJALNIE]

Cristiano Ronaldo nie wyśrubuje rekordu. Portugalczyk opuścił zgrupowanie kadry [OFICJALNIE] fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FPF

Cristiano Ronaldo zakończył swój udział we wrześniowych meczach reprezentacji Portugalii. Doświadczony napastnik otrzymał zgodę na opuszczenie zgrupowania i udanie się do Manchesteru.

36-letni zawodnik został, już nie pierwszy raz, bohaterem drużyny z Półwyspu Iberyjskiego za sprawą ustrzelenia dubletu w starciu z Irlandią (2:1), co pozwoliło jego ekipie odnieść niezwykle ważne zwycięstwo w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Świata.

Sam Cristiano Ronaldo za sprawą tych dwóch trafień przeszedł do historii międzynarodowego futbolu i został najskuteczniejszym strzelcem w historii meczów międzypaństwowych.

Doświadczony napastnik nie będzie miał już w najbliższym czasie okazji do poprawienia swojego niebotycznego rezultatu, ponieważ nie wystąpi w nadchodzących starciach przeciwko Azerbejdżanowi i Katarowi, bo opuścił zgrupowanie kadry.

Portugalczyk otrzymał na to zgodę ze strony selekcjonera Fernando Santosa ze względu na konieczność odbycia przymusowej pauzy w meczu przeciwko pierwszej z wymienionych drużyn z uwagi na ujrzaną żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w pojedynku z Irlandią. 36-latek został napomniany przez sędziego za zdjęcie koszulki po strzeleniu zwycięskiego gola.

Tym samym piłkarz i sztab szkoleniowy nie widzieli większego sensu w trzymaniu go dalej tylko po to, aby wystąpił w towarzyskim pojedynku z ekipą z Azji, która została przez UEFA uprawniona do gry przeciwko zespołom z grupy A w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata.

Dzięki temu Cristiano Ronaldo nieco szybciej rozpocznie treningi w Manchesterze United i zwiększy swoje szanse na pojawienie się na boisku w najbliższym meczu przeciwko Newcastle United (11 września).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy