Cristiano Ronaldo o krok od następnego historycznego wyczynu. Zbliża się do granicy 900 zdobytych bramek

2024-03-30 23:09:03; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Cristiano Ronaldo o krok od następnego historycznego wyczynu. Zbliża się do granicy 900 zdobytych bramek Fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Wojciech Frączek [X.com] | Transfery.info

Cristiano Ronaldo popisał się ustrzeleniem hat-tricka w zwycięskim starciu Al-Nassr z Al-Taee (5:1). Dzięki temu ma już 882 bramki w seniorskiej karierze piłkarskiej.

39-letni reprezentant Portugalii stara się zrobić wszystko, by w maksymalnym sposób wydłużyć swoją przygodę z futbolem na wysokim poziomie. Na razie realizuje swój plan i znajduje się w wyśmienitej formie przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Pokazał to między innymi jego występ przeciwko Al-Taee w ramach Saudi Pro League, w którym to potrzebował nieco ponad dwudziestu minut w drugiej połowie, by skompletować na swoim koncie hat-tricka.

Dla Cristiano Ronaldo jest to 64. taki wyczyn w zawodowej karierze, co pozwoliło mu zwiększyć przewagę nad Lionelem Messim, któremu do tej pory udawało się dokonać identycznej sztuki 57 razy.

Obaj mają jeszcze spory dystans do nadrobienia za uznawanego za rekordzistę pod tym względem legendarnego Pelé (92). Choć statystycy posiadają dane stwierdzające, że ponad sto hat-tricków w swojej przygodzie z futbolem zanotował Węgier Ferenc Deak, a ponad 140 - Niemiec Erwin Helmchen.

Były gwiazdor Manchesteru United, Realu Madryt czy Juventusu dzięki wspomnianym bramkom dokonał także niebotycznego wyczynu w postaci osiągnięcia bariery 900 trafień w przeciągu całej kariery, doliczając mu gole z międzynarodowej kariery juniorskiej.

Na ten dorobek składają się - 754 bramki dla klubów, 128 bramek dla seniorskiej reprezentacji Portugalii oraz 18 bramek w niższych kategoriach wiekowych w narodowych barwach. I właśnie tyle brakuje mu do wspomnianej bariery w dorosłym futbolu.