Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie

Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie fot. Wang Haizhou/Xinhua/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola | Bolanarede.pt

Cristiano Ronaldo udał się na zgrupowanie reprezentacji Portugalii po raz pierwszy jako zawodnik występujący poza Europą. Podczas spotkania z dziennikarzami napastnik opowiedział o swoich odczuciach dotyczących pobytu w Al-Nassr.

38-latek nie był szczęśliwy w Manchesterze United, dlatego zapadła decyzja o rozstaniu. Finalnie skończył on w Arabii Saudyjskiej.

Kilka miesięcy pozwoliło mu na zaznajomienie się z rozgrywkami i wyciągnięcie wniosków. Piłkarz nie ukrywa, że poziom jest niższy od tego, do którego przywyknął, ale perspektywy są obiecujące.

– Saudyjska liga to nie Premier League, ale jest bardzo konkurencyjna i jestem zaskoczony, pozytywnie. To wyrównana liga, a zespoły są dobre. Zagraniczni zawodnicy dają jakość. Za cztery lub pięć lat saudyjska ekstraklasa będzie czwartą lub piątą ligą na świecie – powiedział, odnosząc się do obecnego miejsca pracy.

Jednocześnie Cristiano Ronaldo zapewnia, że czuje się przygotowany oraz gotowy do dalszych występów w kadrze narodowej.

– Mam mnóstwo minut gry, zarówno w moim klubie, jak i tutaj, czuję się gotowy na każde wyzwanie. Jestem gotowy nie tylko na Liechtenstein, ale także na mecz z Luksemburgiem, jak również na przyszłe zmagania – stwierdził kapitan reprezentacji Portugalii.

Zdobywca pięciu Złotych Piłek jak dotąd święcił dwa wielkie triumfy z „Nawigatorami”. To wygrana EURO 2016 i Ligi Narodów w 2019 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy