Crystal Palace z ofertą za Mangalę

Crystal Palace z ofertą za Mangalę
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: BBC

Transfer Eliaquima Mangali może wkrótce stać się faktem.

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, uznał, że nie potrzebuje w swojej drużynie 26-latka i od kilku tygodni stara się go oddać innym drużynom. Według informacji podawanych przez Davida Ornsteina, dziennikarza „BBC”, coraz bliżej sprowadzenia Francuza jest aktualnie Crystal Palace. „Orły” zdążyły już nawet złożyć ofertę i czekają na jej rozpatrzenie przez „Obywateli” oraz samego piłkarza.

Propozycja ma opiewać na około 23 miliony funtów. Decyzja w jej sprawie nie została jeszcze podjęta, ale klub z Selhurst Park pozostaje pozytywnej myśli i liczy, że transfer dojdzie do skutku. Takie rozwiązanie jest na rękę City, które znacznie chętnie rozpatruje oferty definitywnego transferu. Między innymi dlatego nie udało się doprowadzić do przenosin Mangali do Interu.

„Nerazzurri” jeszcze niedawno starali się o pozyskanie Francuza, ale ze względu na problemy z Finansowym Fair Play byli gotowi zaproponować jedynie wypożyczenie z opcją wykupu. Wtedy do walki włączyło się Stoke, które chciało wykupić piłkarza, ten jednak był już nastawiony na grę w Serie A. Ostatecznie do transferu nie doszło.

Mangala jest dla Crystal Palace opcją rezerwową. Wspomniany wcześniej dziennikarz dodaje, że priorytetem „The Glaziers” był Mamadou Sakho. Francuz również z chęcią wróciłby do drużyny, w której grał ostatnio na wypożyczeniu. Na przeszkodzie stoi jednak Liverpool, który żąda za niego 30 milionów funtów. Taka kwota została uznana przez Palace za zbyt wysoką.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy