Cudowny gol Roberta Lewandowskiego to za mało. Real Madryt zdobywcą Superpucharu Hiszpanii [WIDEO]

2024-01-14 22:00:14; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Cudowny gol Roberta Lewandowskiego to za mało. Real Madryt zdobywcą Superpucharu Hiszpanii [WIDEO] Fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Real Madryt pokonał w przekonujący sposób Barcelonę w finale Superpucharu Hiszpanii po hat-tricku Viníciusa Júniora oraz trafieniu Rodrygo. Honorową bramkę po kapitalnym uderzeniu z woleja dla „Dumy Katalonii” strzelił Robert Lewandowski.

Obie najbardziej utytułowane ekipy na Półwyspie Iberyjskim przystępowały z olbrzymimi nadziejami na wywalczenie pierwszego trofeum w trwającym sezonie.

Już pierwsze minuty rywalizacji pokazały, że bliżej realizacji tego celu będą „Królewscy”, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach zanotowanych przez Viníciusa Júniora.

Po upływie pół godziny meczu FC Barcelona złapała kontakt z przeciwnikiem po kapitalnym uderzeniu Roberta Lewandowskiego z woleja.

Nie nacieszyła się jednak zbyt długo jednobramkową stratą, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie rzut karny na gola zamienił niezawodny Brazylijczyk, kompletując na swoim koncie hat-tricka.

Po przerwie Real Madryt kontrolował przebieg rywalizacji i nie pozwolił sobie na stworzenie poważniejszego zagrożenia pod własną bramką i co najważniejsze sam podwyższył swoje prowadzenie po trafieniu Rodrygo.

Strata czwartej bramki spowodowała powstanie frustracji w szeregach „Dumy Katalonii”, co przyniosło fatalny skutek w postaci wyrzucenia z boiska Ronalda Araújo za ujrzenie drugiej żółtej kartki na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Wówczas stało się jasne, że nie będziemy świadkami nagłego zwrotu akcji i staniemy się świadkami wygrania szóstego Superpucharu Hiszpanii przez „Królewskich”.