Czas z tym skończyć. Tottenham planuje pierwszy transfer od roku!

Czas z tym skończyć. Tottenham planuje pierwszy transfer od roku! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Przedstawiciele Tottenhamu zamierzają dokonać kilku korekt w składzie na drugą część sezonu i w nadchodzących tygodniach podejmą próbę pozyskania Jarroda Bowena z Hull City.

Klub z Londynu z uwagi na astronomiczne wydatki związane z budową nowego obiektu oraz wynajęciem Wembley nie dokonał żadnego transferu przed rozpoczęciem trwających rozgrywek.

Mauricio Pochettino nie krył rozczarowania z tego faktu, ale teraz ma nadzieję na to, że właściciele „Kogutów” w najbliższych tygodniach spróbują wzmocnić jego drużynę.

Argentyńskiemu szkoleniowcowi w szczególności zależy na pozyskaniu ofensywnego gracza, który mógłby w pewnym stopniu odciążyć Harry'ego Kane'a.

Reprezentant Anglii nie może w tym aspekcie liczyć na wystarczające wsparcie takich zawodników jak Fernando Llorente czy Vincent Janssen. Z tego też powodu obaj otrzymali zielone światło od Tottenhamu na poszukiwanie nowego pracodawcy.

„Koguty” planują w ich miejsce sprowadzić przynajmniej jednego piłkarza i zdaniem dziennikarzy „Sky Sports”, może nim być wyróżniający się na boiskach Championship - Jarrod Bowen.

22-latek może występować na każdej pozycji w ofensywie i w trwających rozgrywkach zdobył dziesięć goli oraz zanotował trzy asysty w 25 rozegranych meczach w barwach Hull City.

Przedstawiciele „Tygrysów” są świadomi, że ich zawodnik jest obserwowany przez wysłanników Tottenhamu oraz inne zespoły z Premier League i z tego też powodu nie zamierzają go oddawać bez walki. Wspomniane źródło przekonuje, że już teraz Bowen jest wyceniany przez nich na przynajmniej 20 milionów funtów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy