Czesław Michniewicz o kontuzji Jakuba Modera: Jedna z metod daje nadzieję, że Kuba zdąży na Mistrzostwa Świata

Czesław Michniewicz o kontuzji Jakuba Modera: Jedna z metod daje nadzieję, że Kuba zdąży na Mistrzostwa Świata fot. Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: RMF FM

Jakub Moder doznał w miniony weekend kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych przednich w kolanie. Uraz może wykluczyć go nawet z gry na Mistrzostwach Świata w Katarze. Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz uważa, że istnieją szanse na jego wyjazd na tegoroczny mundial.

Jakub Moder rozpoczął sobotni mecz Brighton na ławce rezerwowych, a kilka minut po wejściu na boisko zmuszony był kolejny raz je opuścić. Środkowy pomocnik upadł na murawę bez kontaktu z rywalem i nie był już w stanie kontynuować gry.

Niedzielne badania potwierdziły najgorszy możliwy scenariusz. 22-latek doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych przednich w kolanie, co oznacza kilkumiesięczną przerwę od piłki.

Jest to fatalna informacja, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Katarze. Moder to istotny element reprezentacji Polski, co dobrze zobrazowało starcie przeciwko kadrze Szwecji. Selekcjoner „Biało-Czerwonych” Czesław Michniewicz uważa, że istnieje szansa na wyjazd 22-latka na mundial.

- Rokowania są takie, że zerwane więzadło krzyżowe przednie w kolanie można operować na kilka sposobów. Jedna z metod daje nadzieję, że Kuba zdąży na Mistrzostwa Świata. Oczywiście, to jest organizm, różnie może być.

- Jeśli użyje się metody, że to więzadło uszkodzone pobierze się z więzadła z rzepki, to szybciej się adaptuje do organizmu. Jest szansa, że półtora miesiąca przed turniejem Kuba mógłby wrócić do normalnych treningów. Wtedy byłaby szansa, że mógłby pojechać na mistrzostwa.

- To nie matematyka, to medycyna. Najpierw Kuba musi zdecydować, gdzie przejdzie operację, kto ją zrobi, gdzie się będzie rehabilitował. Sama operacja to 30 procent sukcesu. Najważniejsza jest rehabilitacja. Najlepsze warunki do rehabilitacji ma w Polsce. Jest szansa, że tak się stanie, ale niczego nie przesądzam – powiedział Michniewicz w rozmowie z RMF FM.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków Natychmiastowa odpowiedź Jarosława Królewskiego w sprawie zaległości Wisły Kraków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy