Czesław Michniewicz po Francji: Zastanawiam się, że redakcja wysyła pana na Mistrzostwa Świata

Czesław Michniewicz po Francji: Zastanawiam się, że redakcja wysyła pana na Mistrzostwa Świata fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Interia.pl I Łączy nas piłka

Czesław Michniewicz po meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata z Francją (1:3) nie chciał rozmawiać na temat swojej przyszłości w reprezentacji Polski.

Kontrakt Czesława Michniewicza z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jest ważny do końca 2022 roku. Kilka dni temu pojawiły się informacje sugerujące, że został on automatycznie przedłużony po tym, jak reprezentacja wyszła z grupy C do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Dość szybko zdementował je jednak Piotr Kamieniecki z TVP Sport. Wszystko wskazuje na to, że klauzuli automatycznie przedłużającej współpracę w umowie nie ma.

W trakcie konferencji prasowej po przegranym spotkaniu z Francją, które było dla biało-czerwonych ostatnim na mundialu, selekcjoner podobnie jak w wypowiedzi zaraz po ostatnim gwizdku, podkreślił, że kluczowym momentem meczu była sytuacja Piotra Zielińskiego z 38. minuty. Niedługo po niej straciliśmy gola na 0:1.

Michniewicz nie chciał rozmawiać o swojej przyszłości w reprezentacji.

- Nie dziś. Moje sprawy są najmniej ważne. Na mnie przyjdzie czas. Ja jestem najmniej ważny. Ja świata nie interesuje. Rozmawiajmy o reprezentacji - przyznał.

Jak relacjonują rodzimi dziennikarze, selekcjonerowi nie spodobało się jedno z pytań. Dotyczyło ono defensywnej gry reprezentacji we wcześniejszych meczach w Katarze. Już po starciu z Francuzami Robert Lewandowski i Piotr Zieliński zasugerowali, że zespół powinien grać bardziej ofensywnie. Jeden z dziennikarzy przywołał ich wypowiedzi.

- Odbieram to zupełnie inaczej. Zastanawiam się, proszę się nie obrazić, że redakcja wysyła pana na Mistrzostwa Świata i pan posługuje się tym, co powiedzieli inni, a nie jest pan w stanie, nie chce pan, zadać swojego pytania. Ja odpowiem na to pytanie, nie ma problemu, ale traci pan czas, by mieć możliwość zadać swoje pytanie i budować swoją narrację, a wykorzystuje pan słowa Lewandowskiego i Zielińskiego. Ja mam jak najlepsze relacje z tymi dwoma zawodnikami i wiem, że w żaden sposób nie chcieli zrobić krzywdy ani mnie, ani drużynie. Jeszcze tego nie słyszałem, ale odpowiadam na to, co pan mówi. Chyba łatwiej byłoby panu zadawać swoje pytania. Miałby pan większą satysfakcję z odpowiedzi - powiedział szkoleniowiec.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy