Czesław Michniewicz: Szymański po meczu finałowym w Pucharze Rosji zabiera wszystkie swoje rzeczy i do Rosji już nie wróci

Czesław Michniewicz: Szymański po meczu finałowym w Pucharze Rosji zabiera wszystkie swoje rzeczy i do Rosji już nie wróci fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Interia.pl

Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski, ogłosił dzisiaj powołania na czerwcowe mecze. Zaraz potem skomentował je na łamach Interia.pl, wypowiadając się chociażby na temat Sebastiana Szymańskiego.

Atak zbrojny Rosji na Ukrainę doprowadził do odpływu piłkarzy ze Wschodu. Część z nich wybrała wyjazd do Szwecji, inni znaleźli szczęście w krajach Ameryki Południowej.

Odejść mógł również Szymański, ale gwiazdor Dinama Moskwa nie brał pod uwagę wypożyczenia, nastawiając się od razu na transfer definitywny. To na przełomie marca i kwietnia nie było możliwe.

– Dzisiaj kluby Premier League, włoskie, Bundesligi powiedziały, że nie będą przyjmować piłkarzy z Rosji i Ukrainy, więc najrozsądniej było podjąć tę decyzję – tłumaczył Mariusz Piekarski, agent zawodnika.

W ostatnich dniach nie brakowało spekulacji, że Polakiem mocno interesują się Sevilla oraz Real Betis, jednak już wcześniej Piekarski nie ukrywał, że sprawy zmierzają we właściwym kierunku, a 23-latek ma zgodę na odejście.

– W klubie wszyscy są świadomi tego, że Sebastian po sezonie odchodzi i naprawdę zaczynami już konkretnie rozmawiać z klubami. Są to zaawansowane rzeczy – wyznał.

Dzisiaj Czesław Michniewicz podał kadrę na czerwcowe zgrupowanie. Jego wypowiedzi mogą sugerować porozumienie z inną ekipą.

– Szymański po meczu finałowym w Pucharze Rosji zabiera wszystkie swoje rzeczy i do Rosji już nie wróci. Z tego co wiem, myśli o transferze – oświadczył selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Interia.pl.

Lewonożny ofensywny pomocnik ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania, w tym jedno o Puchar Rosji. Jak dotąd w 30 występach strzelił sześć goli i zanotował dziewięć asyst, ale do siatki nie trafił już od końcówki lutego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy