Czołowy reprezentant Polski kontaktował się z premierem w sprawie premii? „Dziś jest to tajemnica poliszynela”

Czołowy reprezentant Polski kontaktował się z premierem w sprawie premii? „Dziś jest to tajemnica poliszynela” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Moc Futbolu

Mateusz Borek wziął udział w programie „Moc Futbolu”, gdzie wypowiedział się na temat tzw. afery premiowej. Dziennikarz wspomniał o domniemanym telefonie jednego z czołowych reprezentantów Polski do premiera Mateusza Morawieckiego. Sytuacja mogła mieć miejsce po porażce przeciwko Argentynie (0-2).

Choć reprezentacja Polski zaliczyła na Mistrzostwach Świata najlepszy występ od 1986 roku, to i tak najwięcej mówi się o tzw. aferze premiowej. Mówi się, że piłkarze mogli otrzymać od rządu nawet 50 milionów złotych.

Między innymi dlatego doszło do roszad na ławce trenerskiej, a z posadą pożegnał się Czesław Michniewicz.

Brak jednoznacznych informacji w tej sprawie poskutkował też prawdopodobnie tym, że z Polskiego Związku Piłki Nożnej odchodzą kolejni sponsorzy. Wcześniej na ten ruch zdecydowała się operator sieci telefonii komórkowej T-Mobile, a poza tym z zamiarem zakończenia współpracy nosi się także Biedronka.

Teraz do tej sprawy w programie „Mocą Futbolu” postanowił odnieść się Mateusz Borek.

- Dla mnie to wszystko jest śmieszne, bo nie wiem, czemu Robert Lewandowski udziela wywiadów dla zagranicznej prasy, a nie doczekałem się do tej pory niczego treściwego w Polsce. Padły tylko jakieś ogólniki dla „Onetu”.

- Najgorsze jest to, że dziennikarz ma trzech zawodników, którzy mówią swoje, ale bez nazwisk. Czas z tym skończyć. To jest cały czas teza przeciwko tezie. Fakty przeciwko faktom. Stworzyło się już 113 scenariuszów, czy ten Kamil Potrykus chodził po pokojach, czy też nie. A może kazał Kubie Kwiatkowskiemu to robić i czy piłkarze mieli spieszyć się z numerami kont? - pyta Borek.

- Ja słyszę, że przelew miał pójść jeszcze przed meczem przeciwko Francji i to błyskawicznie z konta państwowego. Czy to prawda, że któryś z piłkarzy reprezentacji po meczu z Argentyną był pchnięty przez grupę, wykonał połączenie do premiera, żeby potwierdzić, czy rzeczywiście będzie tak, jak się umawiali? - zastanawia się dziennikarz.

- Dzisiaj to tajemnica poliszynela, bo każdy z zawodników myśli, kto będzie selekcjonerem, dlatego się nie wypowiadają. Chcieliby wystąpić w kolejnych eliminacjach i turnieju - dodaje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy