Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

2024-05-21 20:36:09; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Matt Law [The Telegraph]

Mauricio Pochettino pożegnał się z posadą szkoleniowca Chelsea. Drużyna z Londynu ma już wytypowaną listę kandydatów, którzy mogliby go zastąpić.

Od dłuższego czasu angielskie media spekulowały na temat dalszych losów Mauricio Pochettino w roli szkoleniowca londyńskiej Chelsea. Wydawało się, że niezła końcówka sezonu, która ostatecznie pozwoliła jego drużynie zakwalifikować się do europejskich pucharów, pozwoli Argentyńczykowi zachować posadę na następny sezon.

Jak się jednak okazuje, strategia przygotowana przez działaczy Chelsea zakładała nieco inny scenariusz rozwoju klubu, w związku z czym wraz z 52-letnim szkoleniowcem podjęli oni obopólną decyzję o zakończeniu dotychczasowej współpracy.

Teraz „The Blues” muszą znaleźć odpowiedniego kandydata, który podoła wyzwaniu i zdoła wprowadzić Chelsea na drogę sukcesów. Doniesienia Matta Lawa z „The Telegraph” z sugerują, że klub ma na radarze czterech szkoleniowców, którzy spełniają założone przez nich wymagania.

Pierwszym z nich jest Sebastian Hoeneß, a więc 42-latek, który zakończył kampanię w Bundeslidze jako wicemistrz Niemiec, pracując za sterami rewelacyjnego VfB Stuttgart. Tutaj szanse Chelsea nie są jednak zbyt duże, bowiem jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku i on sam chce poprowadzić swój zespół w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Kolejnym kandydatem, który zaciekawił przedstawicieli londyńskiego zespołu, jest Míchel z hiszpańskiej Girony. Co prawda sezon w LaLidze nie dobiegł jeszcze końca, lecz jego drużyna sprawiła bardzo pozytywną niespodziankę, mając na ten moment zapewnione trzecie miejsce, premiowane grą w Lidze Mistrzów. Kontrakt Hiszpana obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Na ławce trenerskiej Chelsea mógłby również zasiąść Kieran McKenna, który w ostatnich dniach stał się gorącym tematem rozmów, po tym, jak wraz z Ipswich Town wywalczył sensacyjny awans do Premier League. Jego kandydatura jest wymieniana również w kontekście przejęcia Brighton & Hove Albion czy też Manchesteru United.

Ostatnią opcją na liście działaczy „The Blues” jest Enzo Maresca. Włoch od lipca ubiegłego roku prowadzi Leicester City, z którym udało mu się wywalczyć szybki powrót do rozgrywek Premier League. Jeszcze nie tak dawno Gianluca Di Marzio informował, że usługami byłego asystenta Pepa Guardioli interesuje się również Sevilla.