Czterech piłkarzy Realu Madryt po finale Ligi Mistrzów może przejść do historii

2024-06-01 14:52:41; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Czterech piłkarzy Realu Madryt po finale Ligi Mistrzów może przejść do historii Fot. Cesar Cebolla/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Jeśli Dani Carvajal, Nacho, Luka Modrić oraz Toni Kroos wygrają Ligę Mistrzów, dołączą do Paco Gento jako posiadacze największej liczby Pucharów Europy w historii.

Mimo że rozgrywki istnieją od 1955 roku, do tej pory tylko jeden klub przekroczył barierę dziesięciu zwycięstw. To oczywiście Real Madryt.

Nie może dziwić fakt, że „Królewscy” wygrali pierwszą edycję, a tak naprawdę sięgali po trofeum pięć razy z rzędu. Później okazywali się najlepsi jeszcze w 1966, 1998, 2000 oraz 2002 roku.

Następnie przyszedł czas posuchy i zmienił to dopiero Carlo Ancelotti w 2014 roku.

„Los Blancos” na tym nie poprzestali. Zwyciężali w finałach jeszcze cztery razy, po raz ostatni dwa lata temu.

Przed madrycką ekipą szansa na dołożenie do opasłej gabloty piętnastego Pucharu Europy.

W kadrze są piłkarze, którzy do tej pory wygrywali turniej aż pięć razy. To Dani Carvajal, Luka Modrić, Nacho oraz Toni Kroos.

Rekordzistą jest Paco Gento, w przeszłości gracz Realu, który wznosił trofeum do góry aż sześciokrotnie.

Jeśli wieczorem podopieczni „Carletto” pokonają Borussię Dortmund, wspomniana czwórka zapisze się w historii i dołączy w ten sposób do legendy hiszpańskiej piłki.

To wyjątkowy moment szczególnie dla Kroosa i Nacho. Pierwszy już potwierdził odejście, a rozstanie drugiego to kwestia czasu.