Cztery kluby po obrońcę Lecha Poznań

2024-06-15 12:39:32; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Cztery kluby po obrońcę Lecha Poznań Fot. Marta Badowska / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Głos Wielkopolski

Lech Poznań nie przedłużył współpracy z Ksawerym Kukułką i dlatego defensor zmieni klub. Wisła Płock, Arka Gdynia, Odra Opole oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza to drużyny, które mają chrapkę na tego piłkarza - informuje „Głos Wielkopolski”.

Ksawery Kukułka to wychowanek Lecha Poznań, który w ostatnim sezonie występował w rezerwach tego klubu. Tam był zawodnikiem pierwszego składu, a jego drużyna spadła z drugiej ligi. Jego wygasający 30 czerwca 2024 roku kontrakt, nie został przedłużony.

W takim wypadku lewy defensor szuka dla siebie nowych barw. Jeszcze w ostatnich dniach wydawało się, że trafi do Wisły Płock. Niewykluczone jednak, że Mariusz Misiura postawi na innego piłkarza, Marcela Krajewskiego. Trener zna 19-latka bardzo dobrze ze Znicza Pruszków i realne jest, że będzie kontynuował z nim współpracę. Sprawa wydaje się rozwojowa, bo dyrektor sportowy Dariusz Sztylka optuje za wychowankiem „Kolejorza”.

Kukułka nawet w razie niepowodzenia w tej sprawie, nie powinien narzekać na brak chętnych i mowa tu nadal o pierwszej lidze. Arka Gdynia, Odra Opole oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza to zestaw ekip, mających chrapkę na defensora drużyny z Bułgarskiej.

Spośród trzech pozostałych klubów ciekawie wygląda też propozycja z Trójmiasta, ale na przeszkodzie stoi jeden problem, a mianowicie konkurencja. U Wojciecha Łobodzińskiego ważną postacią był do tej pory Dawid Gojny i mało realne wydaje się, by udało się go wygryźć ze składu. 20-latek stoi zatem przed trudnym wyborem.

Kukułka rozegrał w poprzednim sezonie w barwach rezerw Lecha Poznań łącznie 33 spotkania, a w nich może pochwalić się golem oraz trzema asystami.