Czy Benzema może zagrać w reprezentacji innej niż francuska? Wyjaśniamy

Czy Benzema może zagrać w reprezentacji innej niż francuska? Wyjaśniamy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

W sobotę Karim Benzema zamieścił na Twitterze wpis dotyczący swojej kariery międzynarodowej. Francuz zasugerował, że jest gotów zagrać dla innej reprezentacji. Czy może to zrobić?

„Noël, myślałem, że nie ingerujesz w decyzje podejmowane przez selekcjonera. Wiedz, że ja i tylko ja zdecyduję o zakończeniu międzynarodowej kariery. Jeśli uważasz, że skończyłem, pozwól mi zagrać dla jednego z krajów, do występów dla którego się kwalifikuję i zobaczymy” - napisał napastnik Realu Madryt, odpowiadając prezesowi francuskiej federacji, Noëlowi Le Graëtowi. Szef związku nieco wcześniej przyznał wprost, że przygoda Benzemy z ekipą „Trójkolorowych” definitywnie dobiegła końca.

Do 2015 roku atakujący rozegrał 81 spotkań w koszulce reprezentacji Francji, strzelając w nich 27 goli. Spora część tych meczów była starciami o punkty. Teoretycznie Benzema, którego rodzice pochodzą z Algierii, nie może więc zmienić zespołu narodowego. Jest jednak pewna furtka.

FIFA pozwala ubiegać się o zmianę reprezentacji bez względu na rangę wcześniejszych występów w przypadku utraty obywatelstwa danego kraju. Francuskie władze musiałyby jednak odebrać je Benzemie, 31-latek nie może zrzec się go sam z siebie. Jest to więc mało prawdopodobne, ale w takiej sytuacji piłkarz faktycznie mógłby zacząć starać się o możliwość gry dla Algierii.

W międzyczasie Benzema musiałby uzyskać jej obywatelstwo. Zgodnie z francuskim prawem piłkarz ma bowiem tylko jeden paszport.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy