Daichi Kamada nie dla Borussii Dortmund. Dwaj giganci mogą wykorzystać sytuację

Daichi Kamada nie dla Borussii Dortmund. Dwaj giganci mogą wykorzystać sytuację fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Daichi Kamada nie przejawia chęci do przedłużenia kontraktu z Eintrachtem Frankfurt i przejścia do Borussii Dortmund. Japończyk zapatruje się za to pozytywnie na kontynuowanie kariery w LaLidze, skąd zainteresowanie nim przejawiają Atlético Madryt i FC Barcelona - donosi Sven Westerschulze ze Sky.

Ofensywny pomocnik wyrobił sobie rozpoznawalną markę w zespole „Die Adler” i udanie zaprezentował się na ostatnich Mistrzostwach Świata.

Dzięki temu znalazł się na celowniku pokaźnej liczby klubów pragnących wykorzystać fakt, że wraz z końcem czerwca bieżącego roku wygasa jego umowa z dotychczasowym pracodawcą.

Co prawda Eintracht Frankfurt poczynił stosowne kroki w kierunku przedłużenia z nim współpracy. Daichi Kamada nie zareagował do tej pory w żaden sposób na podjęte działania.

W związku z tym otrzymał ultimatum, by w przeciągu trwającego tygodnia podjąć ostateczną decyzję odnośnie ewentualnego kontynuowania kariery na Deutsche Bank Park. W przeciwnym razie przestanie widnieć w planach klubu na przyszły sezon.

W mediach i w samych strukturach zespołu panuje przekonanie, że reprezentant Japonii jest już nastawiony na spróbowanie sił w nowym otoczeniu.

Nie tak dawno wydawało się, że zaliczy on przeprowadzkę wewnątrz Bundesligi, przenosząc się do Borussii Dortmund. Ta była pozytywnie nastawiona do finalizacji całej operacji po odbyciu rozmów z agentem piłkarza.

Główny zainteresowany zaczął jednak w pewnym momencie mieć wątpliwości, które z czasem miały przerodzić się w pewność, że chce spróbować sił w zupełnie nowych rozgrywkach.

Sven Westerschulze ze Sky przekonuje, że 26-letni ofensywny pomocnik spogląda bardzo przychylnym okiem w kierunku LaLigi, gdzie poważne zainteresowanie nim przejawia Atlético Madryt. Ponadto uważnie jego poczynaniom przygląda się FC Barcelona, poszukująca okazji na rynku.

Na razie Japończyk nie ma podpisanych żadnych dokumentów z jakimkolwiek klubem. Dlatego pozostaje otwarty na wysłuchanie wszystkich dostępnych opcji.

Autor trzynastu trafień i pięciu asyst w 36 meczach w tym sezonie trafił do Eintrachtu Frankfurt z Sagan Tosu w lipcu 2017 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy