Dan-Axel Zagadou na radarze klubu z Ligue 1. Podąży za swoim byłym trenerem?

Dan-Axel Zagadou na radarze klubu z Ligue 1. Podąży za swoim byłym trenerem? fot. Andrea Bertani / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Santi Aouna | Foot Mercato

Obrońca Borussii Dortmund Dan-Axel Zagadou rozgląda się za nowym pracodawcą. Preferowanym kierunkiem następnego transferu może być Francja, a dokładniej wyrażające zainteresowanie usługami stopera OGC Nice - donosi Santi Aouna z „Foot Mercato”.

Mierzący 196 centymetrów wzrostu piłkarz trafił na Signal Iduna Park bez kwoty odstępnego. Do połowy roku 2017 rozwijał swoje umiejętności w szkółce Paris Saint-Germain.

Przez te wszystkie lata spędzone w Bundeslidze były reprezentant Francji U-21 często napotykał na problemy zdrowotne. W najwyższej klasie rozgrywek zdołał zanotować tylko 67 spotkań, w których dołożył od siebie cztery trafienia i jedną asystę.

W jego przypadku najczęściej cierpiało kolano. Po parokrotnym doznaniu urazu w tej części ciała Zagadou w końcu podjął się operacji w marcu ubiegłego roku. Do rywalizacji powrócił on na dobre dopiero pod koniec grudnia.

Ostatnio młody zawodnik grał w wielu meczach z rzędu od pierwszej minuty, jednak Borussia postanowiła nie przedłużać jego wygasającej umowy. Przez medyczne zawirowania wicemistrzowie Niemiec zdążyli już zakontraktować Niklasa Süle i Nico Schlotterbecka, którzy wypełnią lukę w środkowej strefie obrony.

Dan-Axel Zagadou dotychczas cieszył się zainteresowaniem paru klubów Premier League, w tym Manchesteru United. Wydaje się jednak, że Anglia może stanowić jedynie alternatywne rozwiązanie dla defensora, gdyż zaciekawienie jego usługami wyraża OGC Nice.

Wielkim atutem przemawiającym za powrotem piłkarza do ojczyzny jest bardzo możliwy angaż Luciena Favre'a w roli trenera pierwszego zespołu „Le Gym”. Obaj panowie współpracowali ze sobą w Dortmundzie w latach 2018-2020.

Jeśli ta wieść zostanie przekuta w rzeczywistość, Favre poprowadzi Nice po raz drugi w swojej karierze. Niedawno był on o krok od powrotu do Borussii Mönchengladbach, lecz tuż przed złożeniem podpisu zrezygnował z tej opcji.

Zanim jednak Szwajcar dostąpi zaszczytu pracy na Allianz Riviera, musi on poczekać na oficjalne ogłoszenie nowego menedżera PSG - tym ma zostać Christophe Galtier.

Zagadou stwierdził w wywiadzie dla BeINSports, że w ostatecznym rozrachunku przenosiny do Francji byłyby dla niego korzystnym rozwiązaniem.

Przez przeszkody związane z kontuzjami stoper zdołał zanotować w minionej kampanii 22 występy we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy