Dani Olmo zdecydował o odejściu z RB Lipsk latem 2022 roku

Dani Olmo zdecydował o odejściu z RB Lipsk latem 2022 roku fot. RB Lipsk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SportBild

Dani Olmo, piłkarz RB Lipsk, zamierza maksymalnie do zakończenia najbliższego lata zmienić pracodawcę - podaje „SportBild”.

18-krotny reprezentant Hiszpanii od kilku lat jest łączony z takimi klubami jak Real Madryt, AC Milan czy FC Barcelona. Katalończycy w ostatni dzień letniego okna transferowego próbowali nawet pozyskać ofensywnego pomocnika bądź skrzydłowego.

„Blaugrana” skontaktowała się z zawodnikiem, co zostało przez niego potwierdzone. 23-latek wstępnie zgodził się na przeprowadzkę, ale czasu było zbyt mało, aby cała operacja doszła do skutku.

Spekulowano, że temat może powrócić zimą, lecz sytuacja finansowa zdobywcy Pucharu Hiszpanii z poprzedniego sezonu jest na tyle zła, że naprawdę trudno to sobie wyobrazić.

Jak jednak informuje „SportBild”, Dani Olmo podjął już decyzję o odejściu z RB Lipsk i chciałby, aby to stało się faktem jak najszybciej. Deadline ustawił na lato 2022 roku.

Relacje z Jesse’em Marschem, obecnym trenerem, nie są tak dobre jak z Julianem Nagelsmannem, co może ułatwić transfer.

Nie tak dawno pojawiły się spekulacje, że zainteresowany swoim rodakiem jest Pep Guardiola, menedżer Manchesteru City. Gdyby Etihad Stadium opuścił Raheem Sterling, Hiszpan mógłby zająć jego miejsce.

Wspomniane źródło dodaje, że każda ekipa będzie zmuszona prowadzić tradycyjne negocjacje, gdyż pomimo wcześniejszych informacji, ostatecznie okazuje się, że w umowie gracza nie ma klauzuli odstępnego.

Olmo w bieżącej kampanii zgromadził sześć występów i zanotował asystę. Obecnie jest kontuzjowany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy