Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A fot. Boca Juniors
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Gianluca Di Marzio podał zaskakujące wieści w sprawie przyszłości Daniele De Rossiego. Legenda Romy od przyszłego sezonu ma bowiem przejąć stery w Fiorentinie.

Związany przez 18 lat z rzymianami były defensywny pomocnik karierę piłkarską zakończył nie w klubie swojego życia, ale w Argentynie, broniąc przez pół roku barw Boca Juniors. Już wtedy legenda włoskiej piłki zapowiadała, że nie zamierza definitywnie rozstawać się z futbolem, a najprawdopodobniej przyszłym kierunkiem będzie rola szkoleniowca. Nikt jednak wtedy nie wyobrażał sobie, że tak szybko zostanie on rzucony na głęboką wodę.

Według Di Marzio kierownictwo Fiorentiny nie zamierza kontynuować współpracy w przyszłym sezonie z Giuseppe Iachinim i choć początkowo badano wiele kandydatur, zdecydowano się ostatecznie postawić na Daniele De Rossiego.

Jak dodaje włoski dziennikarz, mający na swoim koncie 459 spotkań w Serie A ex-piłkarz, postrzegany jest we Florencji jako trener na lata.

Do tej pory „Viola” w trwającym sezonie ligowym zgromadziła 31 punktów, co daje jej dopiero trzynastą pozycję w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy