Dariusz Szpakowski ma radę dla Czesława Michniewicza

Dariusz Szpakowski ma radę dla Czesława Michniewicza fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportowy Wieczór I TVP Sport

Dariusz Szpakowski uważa, że Robert Lewandowski nie powinien grać w meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Chile.

W czwartek Czesław Michniewicz ogłosił ostateczną, liczącą 26 nazwisk kadrę na Mistrzostwa Świata. Do rozpoczęcia turnieju zostało mniej niż dwa tygodnie. 16 listopada reprezentację Polski czeka jeszcze mecz towarzyski z Chile. Dzień później ci piłkarze, którzy nie zagrają przeciwko zespołowi z Ameryki Południowej, zmierzą się z drużyną Legii Warszawa do lat 19. Będzie to ostatni sparing przed mundialem.

Dariusz Szpakowski uważa, że Michniewicz powinien oszczędzić w spotkaniu z Chile Roberta Lewandowskiego. Jego występ obarczony będzie zbyt dużym ryzykiem.

- Nie zgadzam się z tym, że mecz z Chile będzie sprawdzianem, bo ja dmuchałbym na zimne i Roberta Lewandowskiego nie wystawiał w ogóle. Wszystko, co najlepsze, trzeba zachować na mecz z Meksykiem. Meksykańscy dziennikarze mówią, że ich kadra jest słaba, ale pocieszają się tym, że nasza jeszcze słabsza. Co do tego się nie zgadzam. Liczę na to, że Polacy przełamią fatum - od 1986 roku nie wyszliśmy z grupy na mistrzostwach świata. Nazwiska powołanych są według mnie przewidywalne, nie ma zaskoczeń. Nie jest tak, jak za trenerów Engela czy Janasa - powiedział Szpakowski w emitowanym na TVP Sport programie „Sportowy Wieczór”.

Pierwszy mundialowy test czeka biało-czerwonych sześć dni po starciu z Chile. 22 listopada ich rywalem będzie Meksyk. Następne w kalendarzu są reprezentacje Arabii Saudyjskiej i Argentyny (26 oraz 30 listopada).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy