David Alaba ma warunek dotyczący wyboru nowego klubu. Dobry kontrakt to nie wszystko

David Alaba ma warunek dotyczący wyboru nowego klubu. Dobry kontrakt to nie wszystko fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Le Parisien I Sport Bild

David Alaba nie chce już grać w linii obrony - pisze „Le Parisien”.

Gwiazdor Bayernu potwierdził już, że po zakończeniu sezonu odejdzie z Monachium. Wciąż nie wiadomo jednak, dokąd przeniesie się Austriak. Najbardziej interesują się nim Real Madryt (kilka źródeł sugerowało już, że ten transfer jest przesądzony, ale jednak nie) i Paris Saint-Germain. W kierunku 28-latka spoglądają również kluby z Premier League, ale sam zawodnik miał zmienić preferencje i raczej nie chce przechodzić do Anglii.

Informacje o tym, że Alaba oczekuje od nowego klubu nawet 22 miliony euro za sezon pojawiły się już wcześniej. Dobry kontrakt nie jest jednak jedynym warunkiem Austriaka. Jak podaje „Le Parisien”, nie chce on występować w nowych barwach w obronie. Zapewnienia dotyczące pozycji mają być bardzo istotnym aspektem w kontekście wyboru pracodawcy.

W tym sezonie znaczną większość meczów w koszulce Bayernu Alaba rozegrał na środku obrony. Wcześniej najczęściej występował na lewej stronie defensywy.

Od nowego sezonu 28-latek chce grać w linii pomocy. W Monachium był wykorzystywany na tej pozycji, ale biorąc pod uwagę ostatnie lata - tylko sporadycznie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy