David Alaba w Premier League? „Mogę sobie wyobrazić grę w innym miejscu”

David Alaba w Premier League? „Mogę sobie wyobrazić grę w innym miejscu”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Times

Najbliższa przyszłość Davida Alaby wciąż pozostaje niewyjaśniona, a to sprzyja tylko pojawianiu się kolejnych spekulacji na temat jego możliwego transferu.

Wszechstronny reprezentant Austrii nie pali się do opuszczenia szeregów Bayernu Monachium i jednocześnie liczyć na to, że otrzyma satysfakcjonującą propozycję nowego kontraktu ze strony władz niemieckiego klubu. Jeżeli jednak nic takiego nie nastąpi, to on sam jest otwarty na spróbowanie swoich sił w nowym otoczeniu.

Wśród potencjalnych kierunków, w którym może podążyć 27-letni zawodnik wymienia się między innymi Premier League.

Sam zainteresowany zapytany o możliwość kontynuowania swojej kariery na Wyspach Brytyjskich przyznał, że w przeszłości kibicował jednej z drużyn i uważnie przygląda się grze jednego z piłkarzy.

- Premier League? Zobaczymy. Dobrze znam te rozgrywki, ponieważ w swego czasu uważnie je śledziłem, kiedy byłem młodszy. Kibicowałem Arsenalowi i byłem zafascynowany Patrickiem Vieirą. To był jeden z moich ulubionych zawodników - powiedział David Alaba.

Do tej pory w mediach pojawiło się kilka spekulacji na temat ewentualnego transferu Austriaka do Anglii i w tym kontekście klubem, który miałby pozwolić sobie na jego pozyskanie była... Chelsea, a więc jeden z odwiecznych rywali „Kanonierów”.

Gracz mogący występować na kilku pozycjach w linii obrony oraz pomocy rozegrał 23 spotkania w trwającym sezonie dla Bayernu i jest związany z tym zespołem do końca czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy