David Alaba zaatakowany na tle rasistowskim przez... fanów Realu Madryt po gali FIFA The Best. Austriak wydał oświadczenie

David Alaba zaatakowany na tle rasistowskim przez... fanów Realu Madryt po gali FIFA The Best. Austriak wydał oświadczenie fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: David Alaba [Twitter]

David Alaba otrzymał niespodziewany atak na tle rasistowskim ze strony fanów Realu Madryt. Austriakowi oberwało się za umieszczenie Lionela Messiego wyżej w hierarchii od klubowego kolegi, Karima Benzemy, w plebiscycie FIFA The Best.

W poniedziałkowy wieczór odbyła się w Paryżu prestiżowa gala organizowana przez FIFA. W jej trakcie poznaliśmy między innymi autora najpiękniejszego trafienia w ubiegłym roku - Michała Oleksego czy przede wszystko najlepszego piłkarza globu - Lionela Messiego.

Tym razem wybór argentyńskiego gwiazdora nie wywołał żadnych kontrowersji i był wyczekiwany przez większość kibiców po tym, jak doświadczony zawodnik poprowadził reprezentację „Albiceleste” do wywalczenia upragnionego oraz długo wyczekiwanego mistrzostwa świata.

Znaleźli się jednak tacy, którym wybór 35-letniego gracz nie przypadł do gustu. Mowa tu między innymi o sympatykach Realu Madryt, którzy zareagowali w bardzo stanowczy sposób na wybory dokonane przez Davida Alabę.

Austriak, reprezentujący barwy „Królewskich”, umieścił na pierwszym miejscu wspomnianego Messiego i dopiero na drugim klubowego kolegę - Karima Benzemę.

Wszechstronny obrońca został za to zaatakowany w mediach społecznościowych, także komentarzami na tle rasistowskim.

30-letni defensor nie przeszedł obok nich obojętnie i zareagował umieszczeniem oświadczenia, w którym wyjaśnił, dlaczego umieścił Argentyńczyka wyżej niż Francuza.

Odnośnie nagrody FIFA The Best Award: Austriacka reprezentacja narodowa głosuje na tę nagrodą jako zespół, nie tylko ja. Każdy w radzie drużyny może głosować i tak to jest ustalane. Wszyscy wiedzą, zwłaszcza Karim, jak bardzo podziwiam go, jego występy i często powtarzałem, że jest dla mnie najlepszym napastnikiem na świecie i tak jest nadal. Bez cienia wątpliwości” - napisał Alaba.

Wszechstronny piłkarz trafił do Realu Madryt z Bayernu Monachium w połowie 2021 roku.

W obecnym sezonie wystąpił w 29 meczach, strzelając dwie bramki i zaliczając trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy