David Babunski w Ekstraklasie?!

David Babunski w Ekstraklasie?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Piast Gliwice może w nadchodzącym czasie doprowadzić do nawiązania współpracy z Davidem Babunskim.

Leszek Błażyński z „Przeglądu Sportowego” uważa, że aktualny mistrz Polski po fiasku związanym z pozyskaniem Patryka Lipskiego z Lechii Gdańsk rozpoczął poszukiwania nowego zawodnika, który mógłby wzmocnić rywalizację w środku pola zespołu z Gliwic.

Na ich celowniku miał znaleźć się David Babunski. Ośmiokrotny reprezentant Macedonii Północnej jest formalnie związany z drugoligowa japońską Omiyą Ardija. Jego kontrakt z tym klubem ulegnie jednak wygaśnięciu wraz z końcem stycznia i wówczas ofensywny pomocnik może związać się z dowolnym zespołem. Niewykluczone, że będzie nim właśnie Piast.

25-latek uchodził w przeszłości za bardzo utalentowanego zawodnika, o czym świadczy fakt, że piłkarskiego rzemiosła uczył się w słynnej szkółce Barcelony.

Macedończyk spędził w sumie aż 10 lat w drużynie „Dumy Katalonii” i dotarł w niej do zespołu rezerw. W pierwszej ekipie nie było mu już dane zadebiutować, ale może się pochwalić odbywaniem treningów pod okiem Pepa Guardioli.

Babunski na późniejszym etapie swojej przygody z futbolem reprezentował jeszcze barwy Crvenej zvezdy oraz Yokohama F. Marinos.

***

Przypominamy tekst o Davidzie Babunskim: "Humanista zaklęty w piłkarza".

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy