David Luiz z zaskakującym zwrotem akcji? Brazylijczyk może wylądować w Serie A

David Luiz z zaskakującym zwrotem akcji? Brazylijczyk może wylądować w Serie A fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Alfredo Pedullà

David Luiz znalazł się w orbicie zainteresowań Lazio, gdzie bardzo chętnie ponowną współpracę z defensorem nawiązałby Maurizio Sarri - poinformował Alfredo Pedullà.

Środkowy obrońca nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu z Arsenalem i od lipca znajduje się na piłkarskim bezrobociu.

Od tego czas 34-latek nie narzeka na brak zainteresowania i otrzymał wielkie interesujących propozycji między innymi od Adany Demirspor, Flamengo, Sportingu oraz Benfiki.

W minionych dniach pojawiło się w mediach sporo doniesień o tym, że David Luiz zdecydował się ostatecznie na zasilenie szeregów tego ostatniego zespołu i tym samym powróci do niego po przeszło 10 latach przerwy.

Drużyna z Lizbony nie może czuć się jednak pewna swego, na co wskazuje Alfredo Pedullà.

Wspomniany dziennikarz uważa, że do walki o względy doświadczonego defensora włączyło się Lazio, które po nieudanych podejściach w trakcie letniego okna transferowego szuka teraz okazji do zakontraktowania piłkarzy z kartą w ręku.

Jednym z nich może być właśnie David Luiz, z którym chętnie ponowną współpracę nawiązałby trener Maurizio Sarri, który miał ku temu okazję w Chelsea w sezonie 2018/2019. Wówczas środkowy obrońca był jednym z kluczowych graczy w układance włoskiego szkoleniowca.

Pedullà dodaje także, że pomiędzy Lazio a 34-latkiem doszło do pierwszy kontaktów. Na chwilę obecną trudno wyrokować czy obie strony siądą do konkretnych negocjacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy