David Luiz z zaskakującym zwrotem akcji? Brazylijczyk może wylądować w Serie A

David Luiz z zaskakującym zwrotem akcji? Brazylijczyk może wylądować w Serie A fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Alfredo Pedullà

David Luiz znalazł się w orbicie zainteresowań Lazio, gdzie bardzo chętnie ponowną współpracę z defensorem nawiązałby Maurizio Sarri - poinformował Alfredo Pedullà.

Środkowy obrońca nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu z Arsenalem i od lipca znajduje się na piłkarskim bezrobociu.

Od tego czas 34-latek nie narzeka na brak zainteresowania i otrzymał wielkie interesujących propozycji między innymi od Adany Demirspor, Flamengo, Sportingu oraz Benfiki.

W minionych dniach pojawiło się w mediach sporo doniesień o tym, że David Luiz zdecydował się ostatecznie na zasilenie szeregów tego ostatniego zespołu i tym samym powróci do niego po przeszło 10 latach przerwy.

Drużyna z Lizbony nie może czuć się jednak pewna swego, na co wskazuje Alfredo Pedullà.

Wspomniany dziennikarz uważa, że do walki o względy doświadczonego defensora włączyło się Lazio, które po nieudanych podejściach w trakcie letniego okna transferowego szuka teraz okazji do zakontraktowania piłkarzy z kartą w ręku.

Jednym z nich może być właśnie David Luiz, z którym chętnie ponowną współpracę nawiązałby trener Maurizio Sarri, który miał ku temu okazję w Chelsea w sezonie 2018/2019. Wówczas środkowy obrońca był jednym z kluczowych graczy w układance włoskiego szkoleniowca.

Pedullà dodaje także, że pomiędzy Lazio a 34-latkiem doszło do pierwszy kontaktów. Na chwilę obecną trudno wyrokować czy obie strony siądą do konkretnych negocjacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy