David Raum blisko nowego klubu. Możliwy rekord transferowy

David Raum blisko nowego klubu. Możliwy rekord transferowy fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

David Raum jest o krok od przenosin do RB Lipsk - informuje Fabrizio Romano. Możliwy jest rekord transferowy niemieckiego klubu.

David Raum to jedno z objawień ostatnich miesięcy, jeśli chodzi o Bundesligę. 24-latek najpierw prezentował się bardzo dobrze w barwach Greuther Fürth, a następnie był wiodącą postacią Hoffenheim.

Do tego stopnia, że zapracował sobie nie tylko na powołanie do reprezentacji Niemiec, ale też zainteresowało się nim wiele renomowanych klubów. W tym miejscu należy wymienić takie podmioty jak Bayern Monachium, Borussia Dortmund oraz Juventus czy Manchester United.

Okazuje się jednak, że sam zainteresowany uznał, że lepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzka do zespołu z nieco niżej półki, a na większy transfer przyjdzie jeszcze pora. Według informacji podawanych przez Fabrizio Romano Raum jest bliski dołączenia do RB Lipsk.

24-latek wkrótce powinien zjawić się w nowej drużynie, by przejść testy medyczne, a Hoffenheim i działacze czwartej siły poprzedniego sezonu Bundesligi są o krok od porozumienia.

Jeśli w najbliższych dniach nic się nie zmieni, kwota transakcji wyniesie pomiędzy 30 a 35 milionów euro.

Będzie to zatem prawdopodobnie najdroższy zakup w historii RB Lipsk. Obecnie pierwsze miejsce w tej klasyfikacji dzierży Naby Keïta, za którego zapłacono swego czasu niecałe 30 milionów euro.

Raum to wychowanek wspomnianego Greuther Fürth, a dla Hoffenheim rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 35 meczów. W tym czasie strzelił trzy bramki oraz zanotował 13 asyst.

Kontrakt wiążę go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy